Microsoft'tan yeni webcam: LifeCam VX-2000

Hepimiz için varsa yoksa Windows 7; ama Microsoft gölgede kalan ürünlere de imza atmayı sürdürüyor.

Microsoft'tan yeni webcam: LifeCam VX-2000

Bireylere daima yenilikçi teknolojiler sunan Microsoft Donanım, web kamerası serisi LifeCam ile yüksek satış rekorlarına imza atmaya devam ediyor. Bu serinin piyasaya çıkan en son modeli LifeCam VX–2000, cazip fiyatı ve gelişmiş teknolojisi sayesinde ekonomiyle yüksek kaliteyi birarada sunuyor. Canlı ve çok net video görüntüleri sunan LifeCam VX–2000 dâhili mikrofonu ile büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

Bu yeni kamera bilgisayara bağlanmasıyla birlikte birkaç dakika içinde kullanıma hazır hale geliyor. Kullanıcılar VX–2000 ile geniş bant İnternet bağlantısı üzerinden aileleri ve arkadaşları ile görüntülü görüşmeyi anında başlatabiliyor. IDC'nin tahminlerine göre her ay dünya üzerinde 35 milyonu aşkın insan web üzerinden görüntülü olarak birbiriyle haberleşiyor.

Görüntü teknolojisi giderek gelişirken, İnternete bilgisayarlarından veya taşınabilir cihazlardan bağlanan insanlar özellikle hareketli veya loş ortamlarda daha temiz ve parlak görüntüler alabilmek istiyor. Microsoft LifeCam VX–2000 keskin görüntü kalitesi ile kullanıcıların aile ve arkadaşları arasındaki mesafeleri yok ederken bir yandan da video efektleri ve kolay arama seçenekleriyle eğlenceli görüşmeler yapmalarına imkan sağlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ben nx-3000 kullanıyorum. son derece kalite. buda sanırım öyledir. micorosft donanımına güveniyorum. hiç bir sorun çıkartmadı.

gercekten cok iyi ve kaliteliwebcamlari var
yazidada dedigi gibi video efektleri cok güzel, sonyerickson kullananlar bilir facewarp programini, ondaki ve bircok seyi kamera konusan kisiye uyguluyor, konusan kisiye odaklanip yakinlastirma gibi vs vs...

Bence Microsoft webcam de pek başarılı değil...Vistaya geçince uyumluluk sorunu nedeniye mecburen, bendeki Philips in ve çok iyi sonuçlar veren webcamini ıskartaya çıkartmak zorunda kaldım.Bu defa Microsoft webcami denemek isteğiyle, bu kameranın farklı bir modeline dünya para saydım ama hayal kırıklığından başka bir şey çıkmadı.Geçen yıl BİM'den öylesine satın aldığım 14.-TL lik Artes diye bir marka ve ne olduğunu o zamanlar bilemediğim bir webcam buna fark atıyor.Hem de çözünürlük başta olmak üzere,face tracking,zoom, kırk türlü efekt,fotoğraf butonu....aklınıza ne gelirse var.Fazladan CD sinde de bir sürü değişik amaçlar için programlar.Duruşu bile karizma.Üstüne üstlük bir de mini tripodu vermişler, gerekirse kullanılması için .Reklam gibi oldu ama BİM'e yolu düşüp bunu satın alanlar bilir.

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Microsoft'tan yeni webcam: LifeCam VX-2000
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir