Microsoft'un gizli kalan donanımları

Her zaman "yazılım devi" olarak andığımız Microsoft'un bu donanımlarını hiç görmüş müydünüz?

Microsoft'un gizli kalan donanımları

Microsoft'un bir donanım şirketi olmadığını söyleyen çok sayıda yazı okuduk. Ancak bu hiç de doğru değil. Microsoft, 37 yıllık iş ömründe 32 yıldır donanım ürünleri üretiyor ve satıyor. Üstelik ilk günlerinden bu yana bu büyük işte başarıları da var.

Microsoft'un ürün yelpazesi yıllar içinde fare ve klavyelerden oyun denetimlerine, web kameralarına, router'lara, hoparlörlere, mp3 çalarlara, oyun konsollarına ve çok daha fazlasına genişledi. "Yazılım devi" en son olarak ise karşımıza Surface tabletleri ile çıktı.

Microsoft'un 1980'lerden bu yana oldukça zengin bir bilgisayar eklenti donanımı serisi meydana getirdiğini çok kişi bilmiyordur. İlk olarak Apple II için 1980'de üretilen eklenti kartları, yaklaşık 10 sene üretilmeye devam etti. Bu yazımızda 1980'lerde ortaya çıkan ve bugün pek akıllara gelmeyen 10 Microsoft ürününü bir araya getirdik.

Microsoft'un kimsenin bilmediği 10 donanımı, galerimizde!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

klavye mouse setleri çok kaliteli herzaman ilk tercihim olmuştur

@19 Tem 2012 09:39 microsftun klavyesini satın aldığımda itinayla kullandım en fazla 6 ay düzgün çalıştı daha sonra bozuldu hiç tanınmayan bross diye bi marka aldım ucuza 2 senedir tıkırında çalışıyor ms donanımda yazılım kadar kaliteli değil bencee

klavyesini görmüştüm

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir