MWC: Microsoft Windows Mobile 6.5'i tanıtıyor

Microsoft'un Google ve Apple'a cevabı geldi: İşte yeni Windows Mobile'ın ekran görüntüleri...

  • Halil Mollaoğlu
MWC: Microsoft Windows Mobile 6.5'i tanıtıyor
Windows Mobile 6.5: Yeni dokunmatik başlangıç ekranı.

Microsoft Mobile World Congress etkinliğinde en yeni cep telefonu işletim sistemini tanıttı. Redmond'lular bu sürümde Apple ve Symbian ile arayı kapatmak istiyor.

2008'in sonuna kadar Windows Mobile'ın pazar payı sürekli olarak düştü ve en son yüzde 11 değerine ulaştı. Android ve özellikle Apple Mac OS X gibi modern işletim sistemlerinin yanında Windows Mobile eskimiş gözüküyordu ve belirgin derecede kötü kullanılabilirliği popülerliğini daha da azaltıyordu. Microsoft 6.5 nolu sürüm ile bu eleştirilen yanlarını ortadan kaldırmış olmak ve rakipleriyle başa baş seviyeye gelmek istiyor.

Windows Mobile 6.5'in ilk bakışta göze çarpan yanı "peteklere" bölünmüş kullanıcı arabirimi. Arayüz arka planın üzerinde yarı şeffaf biçimde görüntüleniyor ve kalem olmadan parmakla da yönetilebiliyor. Başlangıç ekranı yeni e-postalar ve SMS'ler, cevapsız aramalar ve takvim girdileri gibi tüm önemli bilgileri gösteriyor. Buna ek olarak işletim sistemi Internet Explorer Mobile'ın güncelleştirilmiş bir sürümünü de bünyesinde barındırıyor.

Microsoft ortaklarından Orange, LG, HTC Windows Mobile 6.5 yüklü ve yüksek bir ihtimalle 2009'un ikinci yarısında piyasaya sürülecek akıllı telefonlarını tanıttılar.

Resim köşemizde tüm yenilikleri yüksek çözünürlük fotoğraflar eşliğinde görebilirsiniz. Resimleri tam boy görmek için çapraz ok işaretine tıklamayı unutmayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

windows 7 den sonra windows mobile vay bee windows adam gibi iş yapmaya başladı en sonunda yeni telefon alıcaktım bi htc alsammı ama tabi eski işletim sisteminde iyice ekranı zorluyodun öyle çalışıyodu dokunmatik bu umarım iphone gibidir

Vay BECERMİŞ Bu Sefer Microsoft

WM7 hayal edemiyorum süper olmuş.

windowsun herşeyi sorunlu. adamlar dünya piyasasına hakim olmalarına rağmen teknolojiyi geriden takip ediyorlar.

Daha yeni 6.1.4 geliştirici sürümünü indirmiştim. Şimdide bunu indirecem. Neyse bakalım neler varmış. Bi AMD işlemci çıkarsada şu mobil platforma bizde performansa doysak.

multitouch özelliği yoksapazar payı 2009 da düşer

mobile ın ekran görüntüsünü yeni çıkan dizüstülere taşımalılar....dokunmatik ekranlı diz üstü ve el üstü imkanlar bir biriyle uyumlu olursa karmaşa yaşamasınız.....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play