Nokia'dan gizemli C serisi cepler

N serisi, E serisi ve klasik dört haneli modeller derken, şimdi de gizemli C serisi geliyor...

Nokia'dan gizemli C serisi cepler
Nokia C serisinin marka haklarını satın aldı

Nokia cep telefonları üç seriye ayrılırlar. Nseries, üst düzey telefonlardır. Çok işlevli, akıllı telefonlardır ve medya oynatma konusunda en son standartlara sahiptirler. Örnek olarak N770, N800 ve N810 modelleri verilebilir. En son örnek ise iPhone'la kıyaslanan Nokia N97'dir. İncelemesini ve özelliklerini burada bulabilirsiniz.

N serisini Eseries izliyor. Eseries telefonlar ağırlıklı telefonlar. N serisindeki kadar çeşitli özellikleri yok ama çalışanların ihtiyaç duyacağı pek çok önemli özelliği barındırıyorlar ve kaliteliler . Mesela html desteğiyle masaüstüyle uyumlu e-posta, kullanışlı QWERTY klavye, toplantı talepleri yaratma ve yanıtlama gibi tam iş dünyasına göre özellikler, N serisine ihtiyaç duymayan profesyonellerin Eseries telefonları tercih sebebi. Örnek olarak Nokia E75 haberini buradan görebilirsiniz.

Bu iki seri haricinde hiç özelliği olmayan basit, sade modellerden, üst modellerdeki medya özellikleri arasından sadece müzik çalabilmek gibi özelliklere sahip olan, daha orta karar telefonlara da standart dört haneli rakam kodu veriliyor.

Nokia şimdi dördüncü bir seri oluşturuyor. Finlandiya'da Cseries isminin marka haklarını satın almaları bunu gösteriyor. Henüz Cseries'teki telefonların ne tür özellikleri olacağıi ne tür müşterilere hitap edeceği belli değil. Ancak Nokia'nın netbooklar gibi taşınabilir internet cihazlarına yönelmesi ve Cseries markasını bu tür cihazları kapsamak için kullanması mümkün görünüyor. C harfinin de Computer olabileceği dolaşan dedikodular arasında.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

yada C= camera çekimi ağırlıklı bir seri aynı sonyericsson markasının kullandığı isimlendirme gibi olabilir.

kaliteli video sadece samsungta diğerleri hala en düşük kalitede kayıt yapıyor.

bende camera olarak düşünüyorum ama bu Nokia ne yapacagı belli olmaz yeni iphone katilleri çıkabilir...:))

bence child series olabilir :P blackberry'e giden mektuptaki olaydan geldi aklıma.

c6 N97 nin nerdeyse aynısı sadece joystik sagda

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir