Nokia, iPhone'u geçti!

Nokia'nın Lumia'sı, satışlarda iPhone'u ezip geçti! Nasıl olur demeyin, haberimize göz atın...

Lumia iPhone'u "geçti"

Lumia'nın piyasaya çıkışta beklenen başarıyı gösteremediği söylense de, Strategy Analytics araştırma şirketinin yayınladığı bir rapora göre Nokia'nın yeni cihazının çıktıktan sonraki ilk üç çeyrekte yakaladığı satış rakamları, iPhone'un aynı dönemdeki satışlarından daha iyi.

Nokia'nın bugüne dek 6,9 milyon Lumia sattığını tahmin eden şirketin analistlerinden Neil Shah şöyle diyor: "iPhone 2007'de piyasaya çıkışını takip eden ilk üç çeyrekte 3.7 milyon sattı. 2009'da da Samsung aynı şekilde sadece 1.3 milyon Android cihazı sattı. Bu nedenle bu başlangıç Nokia ve Microsoft için ümit verici olabilir."

Bu rakamlar doğru da olsa gözardı edilmemesi gereken bir unsur var, o da akıllı telefon pazarının 2007'ye göre artık çok daha büyük ve rekabetçi olduğu. Yayınlanan rapor, iPhone 5'in piyasaya sürülmesinden sonra Nokia'nın Lumia ile yakaladığı hızı sürdürebilmek için etkileyici bir harekette bulunması gerektiğinin altını çiziyor. Nokia da bunun farkında olmalı ki bu yılın sonbahar aylarında ve gelecek yıl ilkbaharda çok iyi ürünler piyasaya süreceğini şimdiden duyuruyor.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

niye bilmiyorum ama nokia nın iyiye gitmesi beni sevindiriyor. :)

Avun nokia avun

hayaller hayallerrr......

ha ha haa :) bu absürd habere bu sefer hakikaten titreyerek güldüm ya :=)

bu tür nokia lehine haberlerin artması nokiaboy oluşumunu destekler :) sıkıldık iphone android yahu

Wp7 çok eksik ve yeniydi, nokia tasarımda da rezaletti. Wp8 li tellerde iyi işler çıkarırsa nokia iphone 5 i durduramasa da iyi rakamlar tutturabilir. Nokia eski günlerine dönsün isterim şahsen.

Bu başlık altından böyle bir saçmalık çıkacağını biliyordum niye girdiysem...

@24 Tem 2012 21:41 Chip klasiği hep yanıltmalı başlık. Sanki başlık farklı olsa girmeyeceğiz. Ayıp ya bizle dalga geçiyorlar.

nokia nın yapması gereken estetik dizayna ve sevimli sıcak bir ekran görüntüsüne , önem vermek . bu konuda samsung iyi bir örnek ve kendisini daha iyi duyurmak . yeniliklerde bir adım ilerde olması gerekir ,nokia nasıl uyudu ,inanılmaz ! dünya pazarı ,sürekli yeni ve rekabet edecek ürünler ile taşarken , finliler uyudu ,

nokia'yı kötüleyenler,zamanında herkesin elinde bir nokia varmıydı evet vardı en iyisi o muydu evet,köklü bir firma mı evet,bırakında nokia ileride hepimizi şaşırtsın,biraz sabır lütfen :)

Yav windows 8 videosu ariodum nereye geldim ben

gülünecek ne var kardeşim, iphone androidin ilk hamlelerinden çok daha başarılı satış rakamları. Onca iphone android furyasına rağmen hemde. Wp8 le bazı ülkelerde ezebilirler iphone androidi

Nokia bir gün İOS & Android'i geçicek! Buna inanıyorum...

Hala en kullanışlı,sağlam, bataryası dayanıklı telefonu nokia yapıyor,gerisi hikaye diğerlerinin hergün bir haberi çıkıyor,alayı reklam için.

@25 Tem 2012 02:19 bi blackberry kullan istersen ve sonra tekrar en sağlam en uzun batarya olayını bi daha konuşalım.

Nokia yine hayal görüyor. Aloooo! Nokia! 2012 deyiz. 2006 yı falan kıyaslama istersen...

nokya yeni cihazı 3 çekidekli 1,4 ghz 1mhz rem olacak lumiya 1001 isimli açılışı yapacak. bataryada 2300mah batarya kullanılacak . tahmin eden :))

telefon çok güzel gerçekten birde windows phone olmasa daha da güzel olacak

Nokia sybian işletim sisteminde veya win de ısrar ettiği sürece bitmeye mahkumdur....

nokia nın lumia 900 adlı telefonunun apple s5 den daha iyi oldugu bir gercek

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir