Nokia tüm 4G teknolojilerini destekleyecek

WiMAX'ten vazgeçmediğini duyuran Nokia, tüm 4G teknolojilerini kucaklamaya kararlı...

  • Selim Öztürk
Nokia tüm 4G teknolojilerini destekleyecek

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan iletişim devi Nokia, yakın gelecekte üreteceği yeni cep telefonlarında WiMax ve LTE ile birlikte tüm 4G formatlarını destekleyeceğini duyurdu.

Nokia'nın N810 WiMAX internet tablet'inin üretimini durdurmasının ardından bir diğer 4G teknolojisi LTE(Long Term Evolution) teknolojili cihazları üzerinde çalıştığı bilinen Nokia'nın WiMAX'i tamamen terk ettiği sanılıyordu. Oysa Nokia'dan gelen bu son açıklamayla birlikte iletişim devinin WiMAX'i bir yana bırakmadığı, LTE ile birlikte yoluna devam edeceği ortaya çıktı.

Nokia'dan yapılan bu son açıklamaya göre N810 WiMAX'in üretiminin durdurulması Nokia'nın WiMAX'i terk etmesi anlamını taşımıyor ve WiMAX üzerindeki çalışmalar devam edecek.

Son olarak sektörün bu iki formatı birbirlerine rakip olarak değerlendirmediğini belirten Nokia, LTE'nin 3G, WiMAX'in ise Wi-Fi'in varisi olarak yakın gelecekte kullanıcılarla buluşabileceğinin de altını çizdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

daha bu ülkede 3g yok adamlar 4g telefon çıkarıyorlar...yuh artık ya....söylemek istediklerimi söylesem mahkemelik olurum herhalde...

nokia her yeni teknolojiye destek sunuyor biz de hemen bu cihazları ediniyoruz hsdpa yani 3.5 g destekli birçok telefon kullanıcısı daha edge ile yetinmek zorunda ancak yeni teknolojiyi takip ediyoruz malesef kullanamıyoruz ne anlamı kalıyor o cihazlara 1500 tl vermenin.

ttnet ve baskıcı tekeli varken zor bunlar zor....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play