Okyanusun üzerindeki uçakta iPhone yangını!

Bu kez de iPhone 6, durduğu yerde alev aldı... Hem de bir uçakta ve uçuş sırasında!

Okyanusun üzerindeki uçakta iPhone yangını!

Geçtiğimiz Perşembe günü Alaska Havayolları'yla Washington'dan Hawaii'ye uçan Anna Crail biraz ürkütücü bir uçuş deneyimi yaşadı. Fakat söz konusu uçuşun bu korkutuculuğunun aslında uçaktan ya da pilotlardan kaynaklanmadığı da kısa bir sürede anlaşıldı. Uçakta bir yangın çıktığını gören Crail, o anda uçağın yere çakılacağını düşünse de sonrasında bu ateşin aslında kendi iPhone'undan geldiğini fark etti.

Pasifik Okyanusu'nun üzerindeyken gerçekleşen bu hadise, Crail'in KOMO News'e verdiği demeçte belirttiği üzere yaklaşık 20 santimkik bir ateşin bir anda ortaya çıkmasıyla gerçekleşti. O telaşla cihazı yere fırlattığını söyleyen Crail, alev alan telefonun yanlışlıkla başka bir yolcunun koltuğunun altına gittiğini ve ateşlerin daha da yükseldiğini söyledi. Ve bu da uçaktaki bazı yolcuların panik yaparak ayağa kalkmasına neden oldu.

ABD'nin Federal Havacılık Yönetimi konuyu incelediklerini ve Boeing 737'nin sorunsuz bir biçimde varış yerine indiğini açıkladılar. Ve hadise sonucunda zarar gören tek şeyin ise yangını çıkaran iPhone 6'nın kendisi olduğu belirtildi.

Alaska Air ve Apple yetkilileri ise konuyla ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmadılar.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

düşünsenize cebinizde taşıyorsunuz ve birden alev alıyor. kullanmayın şu çöpü

Apple ve dandik batarya üreticisinden kaynaklanıyor... Apple pişmanlıktır...

Bu Hadiseden Sonra,Samsung'a Camur Atmak İcin.Samsung Cihazi Yine Firina Atip Yakarlar.Bak İste Samsung'da Yaniyor:))

neden yandığı nasıl yandığı ne şekilde yandığı belli olmadan fakir fakir dalga peşinde millet.. ulan samsung kullanıyorsan onu kullan kullanmıyorsan neden ulaşamadığın şeye çamur atmaya çalışıyorsun. gerçekten güzel alet i phon samsung da kullandım htc de kullandım şimdi i phone kullanıyorum ama kullanana kadar bilmiyordum bu kadar stabil bir makinanın nasıl yapılabildiğini... 3Gb rami olan samsung sürekli 2gb kullanarak ne ypar ki?

@22 Mart 2016 11:01 hoşt... iSheep daha önce kaç defa yandı hala inkar eden var... Apple sizi avukat olarak atadı heralde...

@grezimonk O senin övdüğün Symbian gibi (!) değil.Her şey alev alabilir grezinothing.

Apple artık yeni ürünlerinde mini yangın söndürücü kit de hediye etmeli bence , çünkü lazım oluyor :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir