Opera'nın fendi iPhone'u yendi

Uzun süre en çok kullanılan mobil tarayıcı iPhone'un tarayıcısıydı ama Opera bu durumu değiştirdi

Opera'nın fendi iPhone'u yendi
Ve Opera cepleri fethetti.

Norveçli yazılım devi Opera, StatCounter'ın rakamlarına göre artık en çok kullanılan mobil tarayıcı. Yakın zamana kadar iPhone'un bulunduğu zirve artık el değiştirmiş durumda. StatCounter'ın rakamlarına göre Mayıs ayında cep telefonlarından iPhone kullanarak yüklenen sayfa oranı %22,3'de kalırken, ceplerde Opera tarayıcısını tercih edenlerin oranı %24,6'ya yükseldi. Nokia'nın mobil tarayıcısının kullanım oranı ise %17,9.

StatCounter'dan Aodhan Cullen bu rakamları yorumlarken Opera'nın cep telefonlarında giderek yaygınlaştığını zaten biliyorduk diye konuştu. Diğer yandan Cullen, iPhone tarayıcısının sadece Apple'ın telefonlarında kullanıldığını ama Opera'nın her telefon için ücretsiz olarak temin edilebilindiğini ve bu sayede iPhone'u geçebildiğini de ekledi.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

keşke iPhone dada opera olsada safari tekelinden kurtulsak. Flashları hala göremiyoruz!

Opera ücretsiz olabilir fakat her telefonda da kurulu gelmiyor. Ör: Nokia , iphone. Ayrıca apple ın hala Opera ya iphone sürümü için müsade etmemesi de cabası.

kaliteli bir hizmet. opera her zaman bir numara gözümde. hak ettiği gibi yükseliyor... :)

Opera nokia da çalışıyo benim bildiğim.
İphone da opera çalışsada flash desteği adobe ile alakalı değil mi *

CHIP gibi çok pöpuler ve kalite haberler veren bir derginin internet sitesindeki yorumlara bakın ya! Mustafaeren ; Safari'de bir sorun yok Safari flashları açabilir!Ancak iPhone'da Flash özelliği yok.Onun için Flasharı göremiyorsun!

Başlarım apple'a da tekelinede bnde yok ama iphone'um olsa aldıım saati içinde jailbrake ederdim :)

Bir süre önce Vodafone'un sitesinde görüp yaklaşık 1,5 kontör karşılığı cep telefonuma Opera'yı indirdim. Gerçekten sayfaların açılma hızları olsun, sayfa içinde dolaşma hızı olsun, Nokia'nın tarayıcısından çok çok daha hızlı.

Telefonumda Opera kullanıyorum inanılmaz üzel ve hızlı, bu işin hakkını veriyorlar gerçektende.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir