Oyun devi EA'den 3 ölüm fermanı birden!

Facebook üzerinde sıkça oynadığımız 3 önemli oyun, Haziran ayında tarihe karışacak!

Oyun devi EA'den 3 ölüm fermanı birden!

EA son birkaç aydır zor zamanlar yaşıyor. İlk olarak firmanın CEO'su John Riccitiello'nun, Mart ayı itibari ile gelirlerinde yaşanan aksamalardan kendisini sorumlu olduğunu iddia ederek işinden ayrılması büyük yankı uyandırmıştı. Hemen ardından, geçtiğimiz hafta, EA yakın zamanda bazı geliştirici ofislerini kapatacağını ve aynı zamanda da bazı çalışanları ile yollarını ayıracağını dile getirmişti. Bu arada şirket, bir kez daha en kötü oyun şirketi ünvanını almaktan da kurtulamadı.

Geçen zaman içerisinde EA, Amerika'nın en kötü firması ödülünü üst üste ikinci defa kazanmayı başardı... Tüm bunların arından SimCity ile yaşanan sorunlar, sonunda EA'in bazı şeylerden feragat etmesini zorunlu kıldı: En başarılı Facebook oyunlarından olan The Sims Social, SimCity Social ve Pet Society tarihe karışmak üzere. EA'in kendi "FAQ", yani sıkça sorulan sorular bölümünde da yer bulan habere göre, bu üç oyun 14 Haziran itibarı ile Facebook'a elveda diyecekler.

EA'den; "Yeni ve iddialı oyunlar için hali hazırda bulunan sunucuları çok daha kuvvetli bir hale getirmek gerekiyor" şeklinde bir açıklama gelirken, bahsi geçen üç oyunun da kapatılacağı ayrıca EA'in kendi blogundan da duyuruldu.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

En başarılı oyunarıymış. Ama başarılı oyunlar değil.

@17 Nis 2013 19:57 Neyse bizde başka oyunlarla takılırız

@17 Nis 2013 19:57 Çok biliyorsun zaten!

EA iflas ederse ağlarım muhtemelen:(

bu kafayla giderse iflastan kaçamaz. ofis kapatıp eleman çıkarmak yerine. sunucularını yrnilese. yada adam gibi bir datacenter la anlaşsa. dünya üzerinde sabki ilk defa o yapıyormuş gibi acemileşmesin. kazandığı paranın bir kısmını amortismana ayırsın. steam ı örnek alsın en azından

Müstahaptır

Ben hiç oynamadım o oyunları ayrıca benzer milyon tane oyun var.

bence geç bile kalınmış

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir