Parmak izi tanıyan cep telefonu!

Bilgisayar devi Lenovo cep pazarında: P960, sahibini parmak izinden tanıyacak.

Parmak izi tanıyan cep telefonu!
Lenovo, ilk cep telefonu P960'ı kamuoyuna duyurdu.

Laptop'larıyla bilgisayar pazarında adını hemen herkese duyurmayı başaran Lenovo, parmak izi tanıma fonksiyonu bulunan laptoplardan sonra şimdi de yine aynı fonksiyona sahip cep telefonlarını pazara sunmaya hazırlanıyor.

Lenovo'nun ilk ticari cep telefonu olacak olan P960, laptop'larda bulunan Atrua parmak izi tanıma fonksiyonuna sahip olacak. Şirket, bu sayede güçlü rakipleri karşısında fark yaratmak niyetinde. Ancak parmak izi tanıma teknolojisinin daha önce de Toshiba gibi bazı markalar tarafından kullanıldığını hatırlatmakta yarar var.

Lenovo Mobile'ın Genel Müdürü Paul Wu, Lenovo'nun cep telefonu pazarına gireceği P960 model cep telefonuyla ilgili şu sözleri dile getirdi: "Atrua sayesinde daha fazla donanımlı olan P960 model cep telefonlarımız, parmak izi tanıma fonksiyonuyla cep telefonlarında performans ve kaliteyi üst sıralara taşıyabilecek bir ürün."

2.8 inç LCD ekrana sahip olan P960'ta 1.3 megapiksel kamera, microSD kart slotu ve entegre müzik oynatıcı da bulunuyor. Yenilikçi VIP kayıt özelliğini de P960 ile tüketicilerine ulaştırmayı hedefleyen Lenovo, parmak izi tanıma fonksiyonu sayesinde metin dosyaları, VIP kayıtları, adres defteri ve arama geçmişi gibi hassas verileri de koruma altına almayı planlıyor.

Telefonun ne zaman hazır olacağı ya da fiyatı hakkında henüz bir açıklama yapılmış değil.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

haberde belirtilmiş ama birdaha belirtmekte yararvar Toshiba bunu daa önce yapmıştı ülkemizdede var (mesela bende :-) portege-> g500 & g900

Bu telefon ancak fiyatı gerçekten ucuz olursa satabilir çünkü herhangi bir yenilik yok ve Türk piyasasında dediğim gibi tek avantajı ucuzluğu olacaktır çünkü hala insanlarımız lenovoyu 'dandik' bir marka olarak biliyor ...

parmak izi tanıma teknolojisi benim ihtiyaç duyduğum bir teknoloji değil. fakat bazı kullanıcılar arasından önemli bir işlev göreceği tartışılmaz. profesyonel amaçlarla kullanılacak bir telefonla karşı karşıyayız.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir