Prospekt: Yeni Half-Life yolda!

İyi haber: Yeni Half-Life oyunu geliyor... Kötü haber: Gelen, Half-Life 3 değil!

Prospekt: Yeni Half-Life yolda!

Haberin başlığı bahsi geçen oyunun Half-Life 3 olduğunu düşündürse de Valve'nin çığır açan Half-Life serisinin Prospekt adı verilen bu resmi devam oyunu Half-Life hayranı bir oyunsever tarafından geliştirilen bir yapım. 25 yaşındaki Richard Seabrook tarafından Steam Greenlight için hazırlanan Prospekt yalnızca Valve'nin bilim kurgu evreninde geçen bağımsız bir öykü değil, aynı zamanda Half-Life: Opposing Force'un da doğrudan bir devamı niteliğinde.

Borderlands stüdyosu Gearbox Software tarafından geliştirilen Opposing Force'un hikayesi, orijinal Half-Life'ın konusuyla da çakışacak biçimde bir uzaylı tehdidini bertaraf etmek için görevlendirilen ABD Donanması mensubu Adrian Shepard'ın bakış açısından anlatılıyordu.

Half-Life 2'deki olaylar esnasında geçen Prospekt'te Shepard oyuna da adını veren Nova Prospekt hapishanesine gelerek kahramanımız Gordon Freeman'a destek olmaya çalışıyor. 13 seviyeden oluştuğu belirtilen oyunda birçok yeni hikaye öğesi, müzik ve ses oyunculuğunun yanında uzaylı boyutu Xen'e de bir geri dönüş yapma olanağı sunuluyor.

Steam üzerinden 9.99 dolara satılacağı belirtilen Prospekt'in 11 Şubat'ta oyunseverlerle buluşması bekleniyor. Bu tarihe kadar oyun için ön sipariş verenler ise 8.99 dolar ödeyecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Neden bu kadar ucuz?

alıp denemek lazım.9.99 dolar 10dolar olsa alamazdık

Ya bırakın su seyleri ya.Açık açık söyleyin biz source 2 geliştiriyoruz siz source 1 in nimetlerinden faydalanmaya devam edin bu sizin sabrınızı bastırsın half life 3ün çıkmasına az kaldı desenize.Ayrıca ilk yorum benden :)

Ön siparişle oyunu aldım bakalım nasıl olacak çok merak ediyorum :)

Bu oyunun valve la iliskisi yok sadece basit bir mod

ama valve onaylı denmiş ''valve hiçbir senaryo açığını içerecek oyunu piyasaya sürmez yani valve; half life/portal evreni ile ilgili bazı şeyleri öğrenmemizi istiyor'' normalde onaylı demek kabul edilmiş demektir bunu yapan valve ise talimat vererek senaryoya eklemeler yaptırıp senaryodan fazlalık çıkarıp yine gizem içine gizem atarak beyin sikertmesi yaşartmayı planlamıştır. valve bu belli olmaz.

demiştim oyunu bitirdim ve anladığım kadarıyla half life 2 de gman'in gordonun gücünün yetmeyeceğini düşünerek gordona kapatmasını söylediği süperportalı gordon'un gerçekten kapatması yüzünden gman, combine imparatorluğunun asıl yönetim merkezine gidememişti şimdi shepardı bu portalın kapanmasıyla oluşan uzay üslerinden birine teleportlamış ve portalı tekrar açmasını sağlayacak oyunun sonunda da shepardı tekrar uyutuyor

Oyunu az önce bitirdim ve çok sıkıcı hemen bitiyor 3mü 4mü ne saatte bitirdim ciddi ciddi çok sıkıcı konuşmalarda küfür felan var notum yarım yıldız

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play