Rus hacker'lar tüm bir ülkeyi felç etti

Bir Rus hacker macerası daha: Bu kez tüm bir ülkenin internet sistemini felç ettiler...

  • Selim Öztürk
Bir hacker, Kırgızistan'ı internetsiz bıraktı
Kırgızistan'ın bu saldırılara maruz kalmasına neden olarak Rusya ile bir süredir devam eden politik çatışmalar örnek gösteriliyor.

Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan bir haber, gündeme bomba gibi düştü. Çarşamba günü bir güvenlik araştırma şirketinin yaptığı son açıklamaya göre bir Rus hacker, Kırgızistan'ın internet bağlantısını çökertmiş durumda.

SecureWorks isimli güvenlik araştırma şirketinin direktörü Don Jackson, bu konuyla ilgili yaptığı konuşmasında 18 Haziran tarihinden bu yana Kırgızistan'ın iki büyük internet servis sağlayıcısının seri saldırılara maruz kaldığını kaydederek, denial-of-service (DDoS) saldırılarının Rus hacker'lar tarafından gerçekleştirildiğinin altını çizdi.

Geçen yıl aynı tipteki saldırıların Gürcistan'daki internet servis sağlayıcılarına da yapıldığını belirten Jackson, Rusya ve Kırgızistan arasında son günlerde yaşanan politik gerilimin bu saldırılara neden olabileceğine de vurgu yapmayı ihmal etmedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

helal olsun :)

Helal Olsun (tipik bir muhtemel Türk yorumu :) )

hackerlara cezai yaptırım olmadığı sürece kafalarına esen yere saldırı yapmaya devam edecekler. uluslararası suç sayılmalı bence bu tarz saldırılar

bizide saldırıyorlar galiba benim net net nerdeyse geberiyor

rus lar ttnete de saldırsalar iyi olur.

adamalar aç değil onun içiçn bu işelere kafa verebiliyorlar. Bizim ülkede adam bilgisayar bölümü okumasına karşın sırf karın tokluğuna bişeyler biliyor.

Adamların karnı tok olduğu için böyle boş işlere kafa yorup böyle büyük işler yapıyorlar.

helal olsun :D

adamlar aç değil diyosun, birçok rus'un evinde interneti yok, ekonomik olarakta durumları abartılacak kadar düzgün değil, öyle olsa millet buraya gelipte hayat kadınlığı yapmazdı, ayrıca rusyada internet türkiyeden daha pahalı, ordada kotalı sistem var, kota aşımı için esktra ücretlendirme var.. bilip bilmeden yorum yapanlara bayılıyorum yaw

bravo helal olsun:D

bikere rusyada en fazla kullanılan kartlı sistemdir.adam telefon kartı benzeri bi kart alıyor.şifresini girip öyle bağlanıyorlar internete. aşağı yulkarı türkiyedeki fiyatların aynısı.

bikere rusyada en fazla kullanılan kartlı sistemdir.adam telefon kartı benzeri bi kart alıyor.şifresini girip öyle bağlanıyorlar internete. aşağı yulkarı türkiyedeki fiyatların aynısı.

Rus hackerlar gitsin ABD, avrupanın nin sistemini felç etsinde görelim. Küçük ülkelere yetiyor güçleri. Bence hiçte övünülecek birşey değil...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play