Samsung, laptop'larına keylogger mı yüklüyor?

Bir PC devi sattığı PC'lere keylogger veya casus yazılım yükler mi? İşte suçlanan dev ve gerçekler!

Samsung, laptop'larına keylogger mı yüklüyor?
Samsung da durumu tam olarak yalanlamamış

Samsung gibi bir şirketin bilgisayarlarına bir keylogger yerleştirmesi kulağa acayip geliyor. Ancak BT uzmanı Mohomed Hassan, bu tür yazılımı sadece bir değil iki laptop'da keşfetmiş.

R525 model laptop'unda c:\Windows\SL dizini altında, basılan tüm tuşları kaydeden StarLogger adlı yazılımı bulan Hassan, yazılımın üretici tarafından yüklendiğini belirlemiş ancak onu silmiş. Hassan'ın bilgisayarındaki bozukluk nedeniyle değişim yapılmış ve Hassan R540 model bilgisayarı almayı tercih etmiş. Ancak BT uzmanı bu bilgisayarda da aynı konumda StarLogger'ın yüklü olduğunu farketmiş.

Hassan, bu sorun hakkında Samsung'a başvurduğunda ise şirket bunu tam olarak yalanlamamış. Sadece konuyu araştıracaklarını söylemiş.

İddialar işte böyle... Peki ama sonrasında neler yaşandı; gerçekler ortyaya nasıl çıktı? Haberimizin ikinci sayfasında...

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

ne farkeder zaten izleniyoruz. neredeyse bütün teknolojik eşyalarımız izliyor bizi.

Fn tuşlarının çalışması için keylogger şart. Bunu sahtekar KeyLogger gibi gören güvenlik yazılımları ise kendilerini güncellemekten aciz olanlar...

R538 Modelini ben kullanıyorum ancak pcmde herhangi bir işletim sistemi olmadığı için böyle bir keylogger vs. olacagını sanmıyorum aldığımda işletim sistemi kendinden yoktu ;)

Sanki kullandığımız Windows lar çok temizde. Windowsun kodlarında nelerin gizli olduğunu Microsofttan başka bilen varmı?

Sn. Baltaş, fresh install işletim sisteminde de çalışıyor çoğu, üretici yazılımı/driveri yüklemeye gerek duymadan... kimilerinde gerekmiyor logging

Bu nasıl BT uzamanı?

VIPRE anti-virüs bu nedir? hiç kullanma antivirüs daha iyi

apple kullanmazsanız hep böyle çelişkide olursunuz işte

bir bilim kurgu animesindede dediği gibi (eğer yanlış hatırlamıyorsam) "öyle yada böyle her programda bir virüs vardır" bu sözü şöyle bir düşünün ve günümüzde olup bitenlere bi bakın; telefon dinleme, hack'lemeler, kişisel bilgi hırsızlıkları ve bunlar gibi bir sürü işlem için virüslerin, keyloggerlerın suçlanması. kıısacası internete bağlı bir bilgisayarınızın olması demek öyle yada böyle bazı gözler tarafından izleniyorsunuz demektir.

Microsoft yapmıyormu sanki

Microsoft yapmıyormu sanki

Eğer böyle bişey varsa doğruysa tam bir skandal.

@08:51
Yav kardeş virüse de Microsoft'a da Google'a da gerek yok. ABD zaten HAARP ile her şeyi dinliyor. Ayrıca ABD'de Başkan'dan yüksek en az 10 rütbenin olması ve gizli ödeneklere harcanan milyarlarca doları göz önüne alacak olursanız zaten günümüzde "kişisel gizlilik" diye bir kavramın var olmadığını anlayacaksınız.

Ben samsung firmasına dizüstü konusunda güvenirim.
Ayrıca her keylogger olarak görülen yazılım kötü amaçlı mı bunu anlamak lazımdır.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Samsung, laptop'larına keylogger mı yüklüyor?
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir