Samsung, mahkemede karşı saldırıya geçti!

Apple'ın suçlamalarına karşı hep kendini savunmak zorunda kalan Samsung, şimdi karşı saldırıya geçti

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung, mahkemede karşı saldırıya geçti!

3 haftadır Apple'ın patent ihlali iddialarına karşı kendini savunan Samsung, Pazartesi günü karşı saldırıya geçti ve Apple'ın patentlerini çiğnedini iddia etti.

Buna göre Samsung, Apple'ın ihlal ettiği patentleri için rakibinden 6 milyon dolar talep ediyor. Samsung'un iddiasına göre iPhone 4, 4S ve 5'tei FaceTime uygulaması, mobil ağlar üzerinden sıkıştırılmış video aktarmayı anlatan 5.579.239 numaralı ABD patentini ihlal ediyor. Bunun yanında Samsung'a göre aynı telefonlar ve iPod Touch'ın iki modelindeki galeri uygulaması, 5.579.239 numaralı ABD patentini ihlal ediyor.

Bununla birlikte sözkonusu işlevleri icat eden firma, Samsung değil. Görsel sınıflandırma patenti, Hitachi mühendisleri tarafından geliştirilmiş. Video aktarım patenti ise Michael Freeman ve aile üyelerine aitti. Samsung, bu patentleri daha sonra satın almış bulunuyor.

Konu ne olursa olsun iki firmanın da hızlı danranması gerekiyor, çünkü hakim Lucy Koh'un her iki tarafa verdiği 25 saatten Pazartesi günü itibariyle Apple, 19 saat 54 dakikayı, Samsung ise 23 saat 58 dakikayı harcamış bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bence samsung yatıp kalkıp teknoloji ve bilişim devi Apple'a dua etmeli. çünkü Apple piyasada ki plastik üreten her pazarlama firmasını ciddiye alıp böyle bir şey yapmaz....

@24 Nis 2014 16:37 Apple den önce kime bu kadar yanaşıyordun ki. Görende baban apple de ortak sanır. Bu kadarına da pes doğrusu...

Bu hikayeleri uydurmak için aylara ihtiyacı varmış demek kaç aydır sustuğuna göre :)

Yiyin birbirinizi.

Sen de yorum yaz