Samsung, yeni bir TouchWiz geliştiriyor!

Samsung'un test ettiği yeni TouchWiz, önemli yenilikler ve becerilerle geliyor!

  • Cenk Atlı
Samsung, yeni bir TouchWiz geliştiriyor!

Teknoloji devi Samsung, Galaxy S6 ve S6 edge'i kullanıma sunmasından beri TouchWiz'le bağlantılı çeşitli sorunlarla uğraşmaktan bir türlü kurtulamadı. Firma, TouchWiz'i en uygun haline getirmek için şimdi de Vulkan API'den yararlanma kararı aldı. Bu anlamda Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge'in daha iyi gelişmiş bir grafik performansı adına Vulkan API kullanan ilk modeller olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung'un Geliştiriciler Konferansı 2016 etkinliğinde tanıtılan yeni bir TouchWiz arayüzünün Vulkan API'nin sunduğu avantajlardan nasıl yararlandığı da gösterildi. TouchWiz benzeri bu yeni launcher Vulkan'ın sunabildiği her şeyden istifade etmese de, mevcut launcher OpenGL ES'le karşılaştırıldığında hem performans hem de güç kullanımı açısından çok daha gelişmiş bir yapıya sahip.

Diğer yandan Samsung'un uyguladığı testler henüz yaygın bir kullanıma sunulmayan Vulkan tabanlı TouchWiz launcher'ının mevcut arayüzden sayfa kaydırma açısından yüzde 6.4 daha etkili, ve uygulama tablasının açılışı ve kapanışı esnasında da yine yüzde 5.6 daha etkili olduğunu gösterdi. Samsung mühendisleri bu yeni arayüzün Galaxy S7 edge'de yaklaşık 40 dakika kadar daha uzun bir batarya ömrü sunacağını iddia ediyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

vulkan daha beta olması lazım. yani daha da hatalı bir touchwiz sizi bekliyor. nvidia bile geçmedi daha driverlar birkaç ekran kartı için beta olarak var önerilmiyor.

Note 6 ile verirler o arayüzü. Note 5 e gelmez. Biz de burada çıldırırız

Saf android candır böyle arayüzlerle pilinde anası ağlıyor onun hızına yetişecem diye aşırı güç sarfediyor ondan sonra pili götürüyor akıllı telfonların pillerinin niye dayanmadığını sanıyorsunuz 1 ekran yüzünden 1de böyle ağır arayüzler yüzünden tüm bunlar yetmezmiş gibide dayıyorlar ıvır zıvır ne kadar yazılım varsa sonra telefonların vay haline

@SonKraLL Millete Saf Androidi dayasalar millet alırmı görsel yok efekt yok saçma saçma konuşma saf androidi sanki kendin bile kullanmak istemiyorsun ama donanımın düşüktür..

samsung arayüzü ne kadar donsa da cihazı kassa da alıştığım için midir seviyorum ya kullanımı falan çok güzel cihaza ayrı bir hava katıyor. Diğer cihaz üreticilerinin arayüzlerine ısınamıyorum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost