Seçmen, ABD'yi Apple'ın yönetmesini istiyor!

Tim Cook ve ekibi Apple yerine ABD hükumetinin başında olsaydı... Birilerinin hayali tam olarak bu!

  • Levent Öztürk
Seçmen, ABD'yi Apple'ın yönetmesini istiyor!

ABD'de düzenlenen bir ankete göre, yaklaşan başkanlık seçimlerinde oy kullanacak olanların büyük bir kısmı, Apple'ın ülkeyi yönetebileceğini düşünüyor. PR firması RBB Brands'in düzenlediği ankete katılan 18 yaş üstü 1.000 yetişkinin yüzde 33'ü, hükumeti yönetmek için, Apple'ı tercih ettiğini söyledi. Eğer Tim Cook ve ekibi yönetim için meşgulse, ikinci sıradaki isim Walt Disney. Eğer politika dünyasında "hikaye anlatmanın" büyük bir yere sahip olduğu düşünülürse, Disney'in bu konuda oldukça başarılı olacağı rahatlıkla söylenebilir.

Facebook ise, seçmenlerin sadece yüzde 11'i tarafından tercih edildi.

Ankette istenen, seçmenlerden mevcut adaylar yerine şirketler arasında bir tercih yapmalarıydı. Soru ise şu şekildeydi: "Hangi şirket, ABD Hükumeti'nin çalışmalarını yapsaydı en iyi işi ortaya koyardı?" Ankette Trump, Carson veya Clinton'ı seçme imkanı yoktu. Yani konu, politikacılar ile şirketler arasında bir seçim yapmayı içermiyordu.

Her şeye rağmen anketin sonucunda ortaya çıkan sonuç, seçmenlerin favorisinin Apple olduğunu gösterdi. RBB Communications CEO'su Christine Barney'in söylediğine göre Apple, tüketicinin aklına girerek, sadık olmalarına yol açan anlamlı duygusal bağlantılar kurmayı başaran ender şirketlerden biri...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Ben Google yönetsin derdim :D

Şirketler seçimi yapılsın. Apple Google Microsoft koalisyon olarak ABD'yi yönetir :))

Apple, tüketicinin aklına girerek, sadık olmalarına yol açan anlamlı duygusal bağlantılar kurmayı başaran ender şirketlerden biri... Şu söz herşeyi açıklıyor güven veren seni üzmeyen bir firma olması bunu sağlıyor çünkü insanlara çok yüksek donanım vermeselerde en ufak bile hata olursa bu nasıl oldu deyip hemen düzeltmeye çalışıyorlar.

Tüm ülke gey olur desek yeri var heralde

Ülkeyi yönetsinde artık 1 ekmeğide 100 dolara satsın bu apple kölelerine...

@05 Şubat 2016 18:08 Kesin iEkmek veya iSu diye ürünler çıkarır falan :)

Bre ahmaklar, en başarılı diye Apple veya XYZ ülkeyi yönetse, ilk başta onu tercih edenler ama gelir düzeyi aşağıda olanlar kan ağlayacaktır. Niye? Çünkü Demokratik rejimlerin olmazsa olmazı olan sosyal devleti yok edecektir bunun adını da liberalizm koyacaktır. Apple parası az veya dar gelirliye fiyatının yarısına bir ürününü şu an veriyor mu, hayır, o halde aynı mantıkla parası olana hizmet olmayan daha da mağdur hayatta kalmaya mahkum olacaktır. De hadi seçin Apple'i alın babayı!!

ABD seçmeninin zeka düzeyini gösteriyor! Primitif aptalların konsantre olduğu bir ülke! Sam amcayı gözünüzde öyle büyütmeyin halkı IQ olarak dünya ortalamasının en altında yerlerde sürünüyor. Yakışır size Apple, herhalde bedava Apple ürünleri alırız diye düşünmüşlerdir. Bir şirketin ciroda başarısı iç ve dış ekonomide başarılı olacağı anlamına gelmez binlerce faktör var, teknokrat, uluslararası hukuk, çıkarlar vs vs yerleşik bir devlet anlayışını Apple de çözemez bir diğeri de sadece gülelim!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost