Sınırsız alan sunan USB bellek satışta!

Birkaç GB'lık USB bellekleri unutun. "Sınırsız" depolama alanı sunan USB bellek satışta! İşte fiyatı

  • Ali Güngör

Bu yılın başlarında CES fuarında duyurulan sınırsız USB bellek ürünü sonunda ortaya çıktı.

Infinitec tarafından geliştirilen ürün aslında bir USB belleğe benzese de, verileri kendi içinde depolamıyor. Bu sayede "sınırsız" depolama sunabiliyor.

Ürün aynı anda iki kablosuz ağa bağlanabilme özelliğine sahip. Bu sayede PC gibi donanımları TV'lere bağlayabiliyor, aynı anda da internete bağlanabiliyor. Bu sayede farklı cihazlar arasında köprü görevi görüyor.

"Infinite USB Memory Device" ya da IUM denilen bu cihaz bağlandığı bilgisayarı ya da cihazı depo olarak kullanırken, diğer cihaz için bir USB bellek gibi görünüp çalışıyor. Dünyanın her yerine satışı başlayan ürünün fiyatı ise 129 dolar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

makaleden tam olarak ne işe yaradığını anlamadım nasıl yani biraz daha açsak

Bende bişey sanmıştım :P

Aman Tanrımm! Sanal çöplük! Evin kileri gibi :D yakında kullanmayacağın ne varsa at içine

Benim projemi yürütmüşler :)

Tamam yaptığı iş fevkalade güzel ama 129 dolar etmez... Maliyeti çok düşük; rakipleri de çıksın en fazla 10 dolara satılır...

o cıhaza format atılırsa neolcak ozman :S
mantığını anlamadım?

Sınırsız veri depolama olurmu acaba?

Çok saçma bir ürün özelliklerine bakılarak diğer bilgisayarda veri akışı ve bu özelliği destekliyen televizyonlar dışında pek bir özelliği yok birde 129$

Güzel fikir, bence iyi düşünülmüş ama fiyat her zaman ki gibi pahalı.

Tamamen saçmalık sınırsız depolama özelliği imkansız.....
Kendisini çalıştırdığı donanımlarla eşit imkan veriyor diye yazmışlar tamemen saçmalık o zaman bu şirket kendi adında sanal sürücü çıkarsın yiyorsa piyasa izin vermez hayatta....

Madem bağlı olduğu pc kadar veri alanı var o zaman bu usb nin içinde veri depolamıyormu.Yazıdan çıkan sonuç;veriler direk olarak pc hafızası kadar depolama olanağına sahip.

nasıl saçlamalık millet yapıyo siz sadece burda msaj yazmayı blirsiniz yapan yapıo asıl siz saçmalamayın

kaan haberi 2 defa daha oku sonra yorum yap, daha okuduğunu anlamamışsın :D

wireless ağ bağdaştırıcıları ile arasında fark yok.

Ben de gerçekten sınırsız sanmıştım... Gereksizzzz.

var olan disk alanını kullanıyor, kendi hafızası yok. Bu sanki biraz hile gibi geldi bana, kendi diskimizdeki lanı kullanmakta olan bir cihaza fazladan para ödemek anlamsız. Oparaya gayet yüksek kapasiteli harici diskler satın almak mümkün üstelik.

Hehe, elin gavuru * alismis 100 mbit internet hizina ona gore normal tabii. Gel de sen bunu 1 mbit hizla, onu da ucbes kisi kullanan insanima anlat.

* dinsel degil agiz aliskanligi, eski yunanlilarin baska dil konusanlara
barbar demeleri gibi birsey

Yahu benim anlamadığım bir şey var. Bu cihaz diğer ürünlerle bağlantı kuruyorsa, ben bunun içine belgeyi nasıl atacağım, sonrasında o belgeyi nerden bulup da kullanacağım? Sonuçta flash bellekleri sadece evimde kullanmayacağım.

Yahu benim anlamadığım bir şey var. Bu cihaz diğer ürünlerle bağlantı kuruyorsa, ben bunun içine belgeyi nasıl atacağım, sonrasında o belgeyi nerden bulup da kullanacağım? Sonuçta flash bellekleri sadece evimde kullanmayacağım.

sınırsız mı? :-))
adam hiç kapasite koymamış ki sınırsız olsun. doğru söylüyorlar :-))

bu ürünü alanlara da allah "sınırsız" akıl fikir versin.

baska bilgisayardaki HDD yi kullaniyosa bu nasil sinirsiz oluyo?
HDD 160GB sen 250 GB lik bisey koyabilirmisiniz ki?

birçoklarınız zaten harddisklerin sınırsız olduğundan habersiz... diyelim ki 1gb kapasiteli bir flash belleğiniz var. bunun ulaşabileceği kapasite (bozulmadan) 100 küsür gb kadar. açıklamak gerekirse, belleğe attığınız her dosya (içeriği ne olursa olsun) kodlanarak saklanır. dosyanın ilk giriş kodu ise, bazı özel programlar kullanılmadan silinmez. üzerine kodlanmamış bir dosyayı ise bu şifreleme sayesinde çıkartabiliriz. bazılarının ise şifreleri bölünmüş olabilir. bu durumda dahi uğraşılarak çıkarılabilme durumu mevcuttur. insan icadı olmadığı çok açık!

-kircalive-

Sınırsız diyor işte. Bir bilgisayara taktın o bilgisayarın hafızasını kullanıyorsa o bilgisayardaki herşeyi at. Başka bir bilgisayara bağla ondakileride at. Yani bu hiç durmadan sürer. Sınırsız işte istediğin kadar program vs. atıyorsun. Bellekte yeteri kadar yer yok yazısı yok işte ne güzel.

o flash bellek yerine bizim harddisk i sök eve götür

bağlanabilceği websitesi veya ortamı da kılavuzunda getiriyosa, nereden disk hizmeti alcağımız belliyse işimize yarar. sonuçta ordan burdan disk kullandırıyo. ama biz seçiceksek ; ki böyle yerler ücretli ve belli süreye disk hizmeti veren çok site var. oralara bağlanıpda boş alan satın alcaksak bu diske ne gerek var:)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play