Siri "en iyi cep" için fikrini değiştirdi!

iPhone'un Siri'si, kısa bir süre önce iPhone hakkında kırdığı büyük potu bakın nasıl değiştirdi...

iPhone 4S'in konuşan kişisel yardımcısı Siri, yaptığı şakalar ve bazen de hatalarla gündeme geliyor. Bu kez ise Siri'ye "en iyi akıllı cep hangisi?" diye soruldu, ancak Siri'nin kalbinde iPhone değil başka bir cebin, Nokia Lumia 900'ün yattığı ortaya çıktı. Ancak Apple fazla gecikmeden Siri'nin bu cevabını değiştirdi.

Siri, "What is the best smart phone ever?" ("Gelmiş geçmiş en iyi akıllı cep hangisi?") sorusuna cevap vermek için Wolfram Alpha'yı kullandı ve en yüksek kullanıcı puanlamasına sahip cebi seçerek cevap verdi. Ancak aynı soruyu bugün Siri'ye sorduğunuzda farklı cevaplar alıyorsunuz: "Şaka yapıyor olmalısın?" gibi. Soruyu ikinci kez sorduğunuzda ise Siri şöyle karşılık veriyor: "Bir dakika... Başka telefonlar var mı ki?"

Soruyu üçüncü kez sorduğunuzda ise "Bence bu soruyu zaten cevapladınız" diyor Siri. Bu durumdan Apple'ın Siri üzerinde yaptığı değişiklikle onu objektif cevap vermekten alıkoyduğu sonucunu çıkarmamız mümkün.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

koptum resmen yaa çok iyi bi gelişme

apple işte işi gücü beyin yıkama :D

Ne bekliyordunuz, Samsung Galaxy S diyeceğini mi?

işte bize böyle doğru söyleyen uygulamalar lazım ama nerdee. hemen değiştirmişler yanıtı.

steve vozniak yaptirmistir...

işte telefon dahi anlıyo ne kadar kalitesiz olduğunu ama epıl fanları anlıyamıyor. Çok yazık

işte acı gerçekler NOKIA LUMIA 900 en iyi telefon ve bunu siride kabul ediyor ama Apple kabullenemiyor...

zekası olmayan bi telefonun o sorunun cevabını bilmemesi normal. apple iyisini yapıyor. söylemiyor en azından iphone diye..

Ya sonuçta en iyi telefon demek en yüksek skor alan telefon demek mı tamamen nesnel bir cevap vermesi zaten imkansız böyle akıllıca bir cevap vermesi çok daha iyi omuş ayrıca bu komik çarpıtmalara da gelemiyorum. Yk efendim objektif cevap vermiyormuş.
Lütfen yani telefonu almış parasını vermiş bu servisi kullanıyorum sizce gercekten cevabını öğrenmek için mı sorarım(sanki varmışcasına) yoksa gırgır için mı? Biraz tutarlı çarpıtalım bence.

iPhone da, Apple kurucu ortağı Steve Woziak da geçen hafta Windows Phone hayranlığını gizleyemedi şaka gibi :)

Nasreddin Hocanın fıkrası gibi:
- Sen bana mı inanıyorsun, yoksa ahırdaki eşeğe mi ?

Aslında ilk cevabı mantıklıymış sonuçta kullanıcıların şu anda en memnun kaldığı telefon Nokia Lumia 900. En fazla telefon satışı yapan Amazon sitesine bakarsanız memnuniyetle ilgili ilk 2 sırada Lumia 900'ün farklı renkleri var. İşletim sistemi etkili tabi ilk 20'nin çoğu Windows Phone çünkü adamlar bu sefer başarmış ve herkes cidden çok memnun kullandıktan sonra.

Apple'ın kurucularından ve ortaklarından Steve Wozniak'ta birkaç hafta önce yeni Windows telefonları ve Lumia 900'ü öve öve bitirememişti demekki gerçek.

iPhone da, Apple kurucu ortağı Steve Woziak da geçen hafta Windows Phone hayranlığını gizleyemedi şaka gibi :)
******************

Steve Wozniak zaten acaip bi adam, kendisinin ikinci telefonu Android ve daha önce tüm işlerini onunla yaptığını açıklamıştı, Iphone'u sadece telefon ile konuşmak için kullanıyor, kullandığı bilinen Android telefonları arasında ise Galaxy Nexus ve Motorola Droid var.

yine nokia neyse de ya 7/24 davalı olduğu samsung un galaxy 3 ünü deseydi kahkahadan yıkılabilirdim :) yanlış anlaşılmasın galaxy 3 harbiden çok iyi ama apple'ın programının samsungu yüceltmesi harbi komedi olurdu

epıl mı? ıyyyk, almayayım, kalsın

Steve Wozniak zaten acaip bi adam, kendisinin ikinci telefonu Android ve daha önce tüm işlerini onunla yaptığını açıklamıştı, Iphone'u sadece telefon ile konuşmak için kullanıyor, kullandığı bilinen Android telefonları arasında ise Galaxy Nexus ve Motorola Droid var.
**********************

Tamam işte daha iyi ya adam tüm cihazları denemiş, görmüş, karşılaştırmış en son Nokia Lumia 900'ün işletim sistemi Android ve iOS'den çok daha başarılı ve güzel demiş.

:)))
Nokia Lumia 900'ü övdü diye ancak 1 hafta sonra güncellemeyle cevabı değiştirdi Apple, ama Samsung için en iyi telefon deseydi herhalde piyasadaki tüm Siri yüklü iPhone 4S'leri toplatırdı :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir