Siri, haberiniz olmadan polisi arıyor!

iPhone'un bu sözleri duyduğunda "polisi aradığı" ortaya çıktı! İşte yaşanan ilginç sorun...

Siri, haberiniz olmadan polisi arıyor!

Siri'de keşfedilen bir sorun, interneti karıştırdı. Yeni bir keşfe göre iPhone'un dijital asistanı Siri'ye "charge my phone 100 percent" dediğinizde (yani "telefonumu yüzde 100 şarj et" dediğinizde) birkaç saniyelik bekleme süresinin ardından polisi aramış oluyorsunuz.

Telefonu şarj etmekle polisi aramanın arasındaki ilişkiyi kuramadıysanız üzülmeyin, çünkü "sorunu" henüz kimse çözmüş değil. The Verge'e göre yaşananlar, Apple'ın polisi gizlice aramak için bıraktığı bir arka kapı da olabilir. Ancak bu tahmin ve yaşananlar hakkında şimdilik Apple'dan herhangi bir açıklama gelmedi.

Geçerli bir sebebiniz olmadan polisi aramak iyi bir fikir olmayacağından, Siri'ye bu sözleri söylememenizi öneriyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Denedim olmuyor böyle bişiy, sanırım bazı versiyonlarda olan birşey sadece.

@17 Temmuz 2015 15:31 Türkçe de olmuyor dili İngilizce ye ayarlayıp öyle dene

@17 Temmuz 2015 15:31 senin iphone eski veya hasta..!! hahhaaha bitmiş bir iphoneden bunu bekleme..

apple, iphoneu %100 şarj etmenin tehlikeli olabileceğini düşünüp önlem almış, adamlar sizi düşünüyor yine yaranamıyor, ne yani mandırayı mı arasaydı yani? cık cık cık.

çaktırmadan polisi aramak için böyle bir şey yaptıysa açıklaması mantıklı mı sizce. hırsızlar açıklamaları göremiyordu ya zaten.

telefon değil sanki dedikodu kumkuması... elindeki düşman..apple ios.ipnone.. böyle telefon mu olur..polis gelecek eeee bizi niye çağırdın ? iphoneden sormaz iphone,nin kartındaki kişiden sorar.. abi ben çağırmadın. ulan bu numara senin değilmi evet abi. eeeee işte telefon edip çağırmışsın 155,i abi valla ben çağırmadım. hala çağırmadım diyor..,yürü karakola al başına belayı.. işte iphone,nin azizliği abi iphone çağırmış b.komser bu kişiyi akıl h.hanesine havale etse haksız mı?

tanıdığın iphonesi de ingiltereye,,almanyaya mesajlar gönderiyormuş. hiç bir tanıkları olmadığı halde.. cepten para ver.. iphoneler manyak mı ne ?

Nedense şu iphone'a kanım hiç ısınmadı.

bu tarz defolar nedense hep iphoneda...

Abi siride neymiş.Cortanaya gelin cortanaya :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir