Şirketiniz Windows 10'a hazır mı?

Herkesi Windows 10'a geçirtmeye kararlı olan Microsoft'tan, şimdi de özel bir web sitesi geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Şirketiniz Windows 10'a hazır mı?
Ücretsiz yükseltme olanağı Temmuz sonuna bitecek

Microsoft, şirketlerin Windows 10'a geçişe hazır olup olmadıklarını, mevcut uygulamaların Windows 10 destekleyip desteklemediğini gösteren web sitesini hayata geçirdi.

Windows 10'a bireysel geçişler gayet hızlı olsa da, aynısının firmalar için geçerli olduğu söylenemez. Bunun en önemli nedeni, firmaların kullandıkları uygulamaların Windows 10 ile uyumlu olup olmadığına dair soru işaretleri.

Yeni web sayfası, uygulamaları iletişim, eğitim, finans, sağlık, üretim, medya, kamu sektörü gibi kategorilere ayırıyor. Listelenen önemli yazılımlar arasında Citrix, Sage, Cisco, Salesforce, Autodesk, Oracle, Symantec, Intel Education ve fazlası var. Yeni web sitesi, elbette Microsoft'un Windows 10'u dağıtma çabalarının bir parçası. Yazılım devi, Windows 10'u mümkün olan en fazla tüketicinin ve firmanın bilgisayarına yerleştirmek istiyor.

Microsoft'un da altını çizdiği üzere Windows 10, firmanın tarihinde en hızlı yayılan işletim sistemi olma özelliğine sahip. Bunda elbette işletim sisteminin ilk senesinde ücretsiz olarak dağıtılmasının önemli payı var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

firma tarihinin en hızlı yayılan işletim sistemiymiş.. bedava oluınca en hızlı yayılanı olur tabi. ama bedava olmasına rağmen windows olan her bilgisayara giremedi.. oldukça sorunlu bir işletim sistemi. durduk yere çalışmayan başlat butonu ve görev çubuğu oldukça can sıkıyor. ayrıca kafasına göre güncelleme yapması inanılmaz bir sorun.

internetten dağıtıldığı için hızlı yayılması normaldir.

şu ana kadar kullandığım en stabil ve en yetenekli Windows bu. arada gördüğüm hataların hiç birini yaşamadım. insider olarak piyasaya çıkmadan önce de kullanıyordum ve erken sürümlerinde bile bu tür sıkıntılar nadirdi. muhtemelen kullanılan bir uygulama ya da eski sistemden geçerken sıfırlama düzgün yapılmadığı için yaşanmaktadır. kafasına göre güncelleme konusu ise bambaşka bir alem. girin güncelleme ayarlarına istediğiniz gibi yapın ayarları.

Bu günü bugün uydu bu c su dedi HBV

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost