Sonunda bunu da başardılar!

İnsan sağlığı konusunda yeni bir devrime imza attılar! İşte en son başarı hikayesi...

UCV Irvine araştırmacıları ilk plastik antikorları imal ettiklerini ve fareler üzerinde başarıyla test ettiklerini söylediler.

Küçük polimerik partiküllerin "melittin" ile eşleşerek ve tümüyle örtülerek arı zehrine karşı bir duvar örer ve canlıyı gelen zehirden korur. Nitekim büyük miktarlardaki "melittin" organ yetmezliğine ve ölüme yol açabilir.

Polimer nano moleküler baskılama, alçı dökümüne benzer bir teknikle hazırlanmıştır. Araştırmacı takım; melittin'i monomer adı verilen moleküller arasında uzun polimer zincirleri bir ağ olarak kullandı. Plastik sertleştirildikten sonraysa; küçük melittin şeklinde delikli Nanopartiküller bırakarak, melittini tamamen sildiler.

Peki şimdi neler olacak?

Zehirlere karşı yeni savunmamız: Plastik antikorlar

Melittin'in farelere yüksek dozda verildiğindeyse, zehirlenmeyle ölüm oranın büyük ölçünde azaldığı gözlemlenmiştir.

UCI Kimya Profesörü Kenneth Shea; "Daha önce hiçbir sentetik antikor, herhangi bir hayvanın kan dolaşımında bu denli etki yapmamıştı" dedi ve ekledi; "Bu teknik, plastik Nanopartiküllerin daha ölümcül toksinler ve patojenler'le savaşmalarında kullanılabilir."

Yaşayan organizmalar tarafından üretilen ve tıbbi kullanım için üretilen antikorlar, sentetik antikorlara göre çok kısa bir raf ömrüne sahipler. Ayrıca sentetik antikorlar laboratuar ortamında çok daha ucuz maliyetlere üretilebiliyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Cok kalitesiz bir makale...

yani artok DOOM filmindeki kromozoma doğru gidiyoruz, daha dayanıklı, daha hızlı, daha güçlü, ve vs... vs... derjen daha saldırgan ve savaşçıl olacak canlılara doğru gidiyoruz...!!!

sanırım, insanlar, kendi kendileriyle savaşacak, ayrı bir ırk oluşturduklarının farkına vardıklarında, çoook geç olacak...!!!

baksanıza şu anda bile ırklar ve dinler savaşları var, ortaya daha tehlikeli bir ırk çıktığında, acaba sonuç ne olur...???

saygılar...!!!

Harika bir haber artık ilaç üretimi çok kolaylaşacak, ucuzlayacak

e nokta a olur edipciftci :D

süper bir haber şu din engelide bir kalksa tıp daha çok gelişecek klonlamak mesela çok önemli ama dini nedenler gibi saçma şeylerden dolayı yapılamıyor tıpın gelişmesi engellenemez

CHIP Online'da bu tür haberleri görmek çok sevindirici. Daha çok, Bilgisayar ve internet konusunda haberler okurduk. Artık bu tür haberlere de yer verilmesi çok iyi. Teşekkürler! :)

yani artık sentetik olacağız, yakında bir zaman yedek kol - parmak - organ satan maketler olursa buna hiç şaşırmayın...!!!

saygılar...

edipciftci sen çok film izliyosun

süper bir haber şu din engelide bir kalksa tıp daha çok gelişecek klonlamak mesela çok önemli ama dini nedenler gibi saçma şeylerden dolayı yapılamıyor tıpın gelişmesi engellenemez
-------------------------------------------------
afedersin ama çok "saçma" konuşuyorsun bu yaşıma kadar hiç böyle bir düşünce duymamıştım.

edipçiftçi dediğin zaten olacak hiç merak etme..önceden hiç hayal edilemeyen şeyler zaten şu anda var..ilerde de şu nad ahayal ettiklerimiz ve edemediklerimiz olacak hiç merak etmeyin.gelişme güzel..

olum git bakkaldan 2 adet naturel el al, ten rengi kağıdını da yanına al, bulaşık yıkamaktan ellerim buruşmuş...

babana da telefon et, oda akşama takma kalçalarımı unutmasın, bunlar fazla yağlandı ve selülitleri çoğaldı...

...artık market - mutfak masraflarına kadın - erkek yedek parça masrafları da ekleniyor... asgari ücrete daha fazla zam gerekecek...

"açlık sınırı" tabirinin yanına birde "yıpranmışlık sınırı" tabiri eklenecek ve ülkelerin gayrisafi milli hasılası üzerine büyük maddi etkileri olacak...

saygılar...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play