Sony, cep planlarını değiştirecek mi?

Xperia Z ile beklediği çıkışı yakalayan Sony, cep dünyasında bakın şimdi neyi hedefliyor...

Sony, üçüncü en büyük cep üreticisi olmak istiyor!

Farklı cep pazarlarında daha güçlü bir hale gelmek isteyen Sony, dünyanın üçüncü en büyük cep üreticisi olma hedefiyle yeni bir seri tanıtabilir.

Samsung ve Apple'ın sözünün geçtiği akıllı cep piyasasasında şu an en büyük üçüncü ve dördüncü isimler Huawei ve ZTE. Hatta Huawei, 5 yıl içerisinde birinci olacağından emin gbi görünüyor. Ancak Reuters'ın raporuna göre Sony'nin mobil bölümünün başkanı Kunimasa Suzuki, her piyasa için olan akıllı cep geliştirme planlarını değiştirmek istediğini söylüyor. İddiaya göre Sony, Çinli ZTE ve Huawei'yi geçerek üçüncü en büyük cep üreticisi olmayı kendine hedef koyacak. Bunun anlamı, Sony'nin belirli bölgeler için uygun fiyatlı cepler üreteceği olabilir.

Eski gücünü tekrar yakalamak için yeni yollar arayan Sony, son olarak Xperia Z ile beğeni toplamıştı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Sony bu yapar mı yapar, kafasına koydu bir kere, adamlar teknolojide aşmış.

@05 Mar 2013 21:51 bana hiç sony'nin teknolojisini övmeyin.. o geçmek isteği çinli firma su geçirmez diye cihazın tüm girişlerini kapatmıyor, kullanımda kısıtlama getirmiyor, fakat sony su geçirmez diye büyük yaygara koparıp cihazın her girişini silikon tıkaçlarla kapatıyor. ee ne anladım ben o işten.. girişleri kullanacağım zaman tıkaçları aç kapa aç kapa.. aman açık bırakma yoksa su geçirmezlik devre dışı kalır.. başka..

Hadi inşallah yakışır Sony'me! Xperia s ten sonra xperia z alarak destek vereceğiz :))

sadece kamera lensleri ile bile tahta oturur benceeee :)

teknoloji tasarım ve özellikler harika ama yazılım yok samsung htc program uygulama harika

İnsanlar Sony kalitesini anlasa patlamayı yapacak zaten ancak insanlar farklı olmaktan ziyade aynı olmaya tercih edip malum ürünler aldıkça (ki ben buna sürü psikolojisi diyorum ) aynı tas aynı hamam gider bu düzen

Sony yetkilisi kurtuluşlarını mobil platformda gördüklerini söylemişdi..Bu aslında çok doğru bir adım.Çünkü artık telefonlar bir oyun konsolu seviyesinde oyun,bilgisayarla aynı güçlükte bir güç halinee geldiler.Dünyada artık talebin daha çok mobil sektöre kaymasıyla telefon bölümüne ciddi yatırım yapmaları onların lehlerine.Kalitesinden kuşku duymadığım sony inşallah xperia modellerindeki eksiklikleriyle z modeliyle aşmış olur.

bizde mi pirinç yesek ne yapsak acaba =)

ah ah sony diyince akan sular dururdu bi zamanlar.

bu yeni model,Sony xperia Z ' ben Test Yaptim.cok sevimli ve süper mobiltelefon'dur.fakat ben HTC One Test yapmadan once,hangisini alacağima o'zaman karar vereceğim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir