Sony'den yüksek hızlı XQD kartlar!

Sony'nin okuma ve yazma hızı yüksek bellek kartları, görücüye çıktı! İşte özellikleri...

Sony'den yüksek hızlı XQD kartlar!

Sony'nin fotoğraf meraklıları ve profesyonel fotoğrafçılara yeni bir hız ve performans düzeyi sunan en son XQD bellek kartı yelpazesi, yüksek hızlı, yüksek performanslı dijital görüntülerin yakalanabilmesi sağlayan XQD spesifikasyonunu destekliyor. Yeni kartları tercih eden, XQD uyumlu üst düzey DSLR (Dijital Tek Mercekli Yansıtmalı) fotoğraf makinesi kullanıcıları, sürekli çekim modunda, yaklaşık 100 kareye kadar RAW formatında çekim yapabiliyor. Yüksek hızlı veri transferi kapasitesinin yanı sıra, kartlar kullanıcıların veri ve görüntülerinin korunması konusunda da güvenilir bir seçenek sunuyor.

Son derece yüksek yazma hızı performansının yanı sıra, Nikon'un yeni DSLR "D4" modeli kullanılırken, XQD bellek kartları sürekli çekim modunda RAW formatında yaklaşık 100 kareye kadar kayıt yapabiliyor.

XQD bellek kartları, PCIe arayüzü üzerinden, istikrarlı sürekli RAW görüntü çekimi ve muazzam hızlı veri transfer oranlarına (1Gbps'e kadar; 125MB/s yazma ve okuma) ulaşabiliyor. Yüksek hızlı veri işlemeyi mümkün kılan benzersiz denetim aygıtı ve optimize edilmiş flaş bellek sayesinde, geleneksel kompakt flaş kartlar ile erişilemeyen çok yüksek yazma hızı ve performans düzeyleri yakalanabiliyor.

XQD ile veri transferi artık çok kolay

Sony ayrıca, kullanıcıların büyük miktarda çok yüksek kapasiteli veriyi kişisel bilgisayarlarına hızlıca ve kolaylıkla transfer etmelerini sağlayacak USB 2.0/3.0 uyumlu bir XQD kart okuyucuyu da piyasaya sürüyor. ExpressCard 34 kart yuvası bulunan bilgisayarlarda kullanılmak üzere bir XQD ExpressCard Adaptörü (QDA-EX1) de raflardaki yerini alacak.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Sony ve bellek kartları aman uzak dursun

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play