Sony Xperia Z1S testte!

Sony'nin yeni canavarı Xperia Z1S'i iki hafta kullandık, test ettik! Raporumuz, içeride...

Arama kalitesi ve ağ performansı

Arama kalitesi ve ağ performansı

Arama kalitesi ve ağ performansı

Aramalarınızdaki ses kalitesi, çoğunlukla ağınız ve sinyal kalitenize bağlıdır. Sinyal gücünün iyi olduğu bölgelerde Xperia Z1S'le konuşmak bizim için harika bir deneyimdi. Karşı tarafın sesini rahatlıkla, çok temiz biçimde duyabildik, bunun yanında karşı taraf da bizi iyi duyduğunu söyledi.

Konuşmayı dışarıya verdiğimizde ise sesin çok güçlü çıkmadığını gördük; ancak bunun su geçirmez kasayla ilgisi olabileceğini söylemiştik.

Performans ve pil ömrü

Sony Xperia Z1S, dört çekirdekli 2.2GHz Snapdragon 800 işlemci ve 2GB RAM ile geliyor. Adreno 330 GPU ve 3.000mAh pille gelen cihaz, hem pil, hem de arayüzünde çok iyi bir performans sunuyor.

Asphalt 8 ve Dead Trigger 2 gibi grafiksel olarak yoğun oyunlarla geçirdiğimiz saatlerde, herhangi bir takılma veya performans sorunu yaşamadık. Oyunların, kameranın ve fotoğraf düzenleme uygulamalarının cihazın pilini tüketebildiğini ve onu ısıtabildiğini söyleyelim.

Ekranlar arasındaki geçişler, çoklu görev ve genel dokunmatik performansı, hep akıcıydı. Cihazı kullandığımız iki hafta boyunca onu uygulamalara boğarak eziyet etmeye çalıştık, ancak bu da onu yavaşlatmadı. Bu durumun birkaç aylık kullanım sonrasında değişip değişmediğini ise şimdilik bilmiyoruz.

Pil ömrü

Xperia Z1S'in pili, sizi bütün gün rahatlıkla idare edecektir. Sabah 8:00'de şarj cihazından çıkardığımız Xperia Z1S'in pili, bolca sosyal ağ gezintisi, oyun oynama ve fotoğraf çekmeden sonra saat 20:00'de yüzde 30-40'a gerilemişti. Bu, akıllı ceplerle daha önceki deneyiminize göre sizin için iyi veya müthiş olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Sony güzel ataklandı fakat sürekli model çıkarması biraz can sıkıcı sanki. Sony Xperia Z1 biraz soğusaydı.. Z2 Geliyor hemen..

sony number one

Z1s amerikaya t-mobile oparötörüne özel bi cihaz piyasada bulamamanız normal,ayrıca htc satışlarda Sonynin gerisinde...

Sonynin iddiasına göre sensör 1020 den büyük değil o değerlendirme android telefonlar içinde yapılmış bi değerlendirme

Çok ilginç bi sitesiniz... Z1 ile Z1S tamamen aynı cihazlar ama Z1 incelemesiyle burada söylelenler çok farklı

SONY KADAR KALİTELİ BİR MARKA YOKTUR PREMİUM CİHAZLAR SUNUYOR ... OMNİBALANCE TASARIM ANLAYIŞINA HAYRANIM .....

Galaxy lerden daha sağlam,daha performanslı,daha estetik

Sony çok kaliteli telefonlar üretiyor,özellikle ses konusunda çok iyiler.

sanal tuş İSTEMİYORUM. ekranın verimini düşürüyor.

Burdan benim anladığım Z1S in kamerası Z1 e göre daha iyi ama siz fotoğrafların biraz kötü çektiğini söylüyorsunuz nasıl iş anlamadım ?

Z1 ile ne farkı var bi batarya galiba bide 4.3 ile geliyo saçmlanmış gibime geliyo biraz

bu aleti Samsung yapsa yere göğe sığdıramayacak plastiksever yorumcular yine iş başında ;)

Z1 ile Z1s arasındaki en büyük fark, yanılmıyorsam z1 16 GB - Z1s ise 32 GB

Sony z1 ile z1s özellikleri aynı bende z1 var ve çok memnunum sadece facebook messenger aşırı kullanımı aynı anda 3-5 kişi ile sohbet çok ısınmasına ve pilin çabuk bitmesine nefen oluyor ben birde filipindeyim ortalama sıcaklık 45 derecelerde telefon sıcaklığını hesap edin ona rağmen telefon hala diğer markaların telefonlarından iyi çalışıyor burda filipinde sony servis ile görüştüm aşırı ısınma ile ilgili sd kart da aşırı ısınmaya yol açabilir dedi kamera uygulamasında normal ışık şartlarında mükemmel video foto çekiyor ama ışık azken görüntü bozulması var illa az da olsa ışık kaynağı gerekiyor bence 20 mp hakkını veriyor Hoparlörden az ses gelmesi su geçirmez özelliğin bir kaybı ana yine de yeterli Ben çok memnunum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir