Sony'nin yeni amiral gemileri yaklaşıyor!

Sony'nin yeni amiral gemisi akıllı telefonları için bütün gözler IFA etkinliğine çevrildi!

Sony'nin yeni amiral gemileri yaklaşıyor!

Amiral gemisi Xperia cihazlar için Sony kafa karışırıcı bir strateji uygulamış durumda. Xperia Z4 model akıllı telefonlar Japonya dışındaki tüm ülkelerde Xperia Z3+ olarak biliniyor.

Sony'nin süper güçlü amiral gemisi Xperia Z5'i yakında piyasaya sürmesi bekleniyor. Weibo tarafından ortaya çıkarılan yeni görüntüler Xperia Z5+ model akıllı telefonun Xperia Z5'in geliştirilmiş versiyonu olduğu ortaya koydu.

Yeni akıllı telefonların hiçbiri henüz Sony tarafından resmen teyit edilmiş değil ancak cihazların Eylül ayındaki IFA etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

Paylaşılan resimlere bakıldığında cihazların tasarım açısından Xperia çizgisini takip edeceği söylenebilir. Özelliklere gelecek olursak söylentiler Quad HD (1440 x 2560 piksel) ekran ve Snapdragon 810 işlemciyi işaret ediyor.

Xperia Z5'in nasıl bir cihaz olacağıyla ilgili oldukça çok sızıntıya maruz kalmıştık. Telefonun "plus" versiyonu da büyük bir olasılıkla özellik ve görünüm açısından çok farklı olmayacak.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Snapdragon 810 çok ısınıyo, bekleyip 820 koymalı yoksa satmaz

@18 Ağustos 2015 22:29 Hayır neden satmaz bikliyor musun ? Reklam yapmadıklarından (ya da yapması engellendiğinden dolayı) mesela sony yeni bir modeli yeni K serisi oolarak çıkartsa ortaşık yerinden oynar.

Bazı kaynaklarda 820 ninde aşırı ısındığı yazıyor

dedikodular ve yine dedikodular. Daha 2 ay önce 2K ekran çok şarj yiyor, o yüzden Full HD olarak devam edeceğiz dediler. Şimdi millet 2K'yı geç 4K ekrandan bahsediyor. Yahu benim gözümde mi bozukluk var, yoksa millet mi çok iyi görüyor anlamıyorum. Şahsen Full HD ekran ile 4'ü bırak 8K ekran arasındaki farkı ufacık telefon ekranında nasıl fark ediyorsunuz? En önemlisi de, o 4K ekranı çalıştıracak pili nereye koyacaklar acaba?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir