Ücretsiz download: Spyware Remover

Bugünün ücretsiz yazılımı, spyware'lere karşı etkin bir koruma sağlayan Spyware Remover.

Spyware Remover'ın özellikleri
Spyware Remover, spyware'lere karşı etkin koruma sağlayabilen başarılı bir yazılım.

CHIP Online, her gün okurlarına farklı ve kullanışlı yazılımları ücretsiz olarak sunuyor. Bugünün yazılımı ise Spyware Remover.

Günümüzde dört bir tarafımız spyware veya benzeri kötücül yazılımlarla dopdolu. Sadece bir web sitesini ziyaret ederek bile virüs - truva atı kapmak mümkün. Spyware Remover sizi bu baş belalarından kurtarmayı hedefliyor.

29 dolarlık bir fiyata sahip olan ancak CHIP Online aracılığıyla ücretsiz olan bu programı indirmek ve bilgisayarınıza kurmak için bugünün sonuna kadar vaktiniz var! Yüklemek için tıklayın.

Programın Kullanımı (1)

Günümüzde iyice yaygınlaşan spyware'lere karşı birçok güvenlik yazılımı önlemler almaya çalışıyor. Spyware Remover da PC'nize sızan spyware'lere karşı etkili bir şekilde mücadele ederek tüm zararlıları tespit edip ortadan kaldırabiliyor.

Programın kullanımına geçmeden önce programı tam sürüme geçirmenizde fayda var. Bunun için indirmiş olduğunuz dosyada yer alan 'readme.txt' dosyasını açın ve ilgili seri numarayı kopyalayın. Ardından programın penceresi açıldığında ise pencerenin hemen altında 'Register' butonunu göreceksiniz. Bu kısma tıklayarak seri numaranızı bu kısma kopyalayın.

Programı tam sürüme geçirdikten sonra şimdi isterseniz programın kullanımına şöyle bir göz atalım:

Kullanıcı dostu arayüzü olan ve kullanımı son derece pratik olan Spyware Remover yazılımıyla sisteminizde tarama başlatmak için programın sol kısmında yer alan 'Scan' seçeneğini seçerek 'Start Scan' butonuna tıklayın. Ardından yazılım, sisteminizde geniş bir spyware taraması yaparak olası spyware'lerin bir listesini karşınıza getirecektir.

Programın Kullanımı (2)

Listelenen zararlıları sisteminizden kendisi kaldırmayan Spyware Remover, son hamle için sizin komutunuzu bekler. Listedeki öğeleri sisteminizden tamamen kaldırmak istediğinizde ilgili öğeyi seçip 'Remove' butonuna tıklamanız gerekiyor.

Privacy (Gizlilik) ayarlarına gelelim. 'Clear IE passwords, typed addresses, search requests and spyware'in seçili olması durumunda 'Clear'a bastığınızda IE'de kullandığınız şifreleriniz, adres çubuğuna girdiğiniz web adresleri, spyware cookie'leri ve arama isteklerinin hepsi sisteminizden temizlenecektir.

'Clear Run program history...' ile başlayan seçeneğin işaretli olması durumunda 'Clear' butonuna tıkladığınızda 'Başlat/Çalıştır'a girdiğinizde daha önce girmiş olduğunuz komutların silinmesinin yanında, duvar kağıdı geçmişi ve dosya oluşturma tarihi gibi bilgileri dahi ortadan kaldırma şansınız var.

Settings kısmında ise 'Minimize to tray'ı işaretlediğinizde programın penceresini kapatsanız bile Windows saat'inin yanında uygulamanın çalıştığını görebilirsiniz. 'Scan at startup' seçeneği Windows'un her başlangıcında programın spyware taraması yapmasını sağlarken, 'Start with Windows' ise programın her Windows'un açılışında çalıştırılması için kullanılır.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

cok guzel tesekurler chip

türkçe mi?

arkadaşlar bu program çok iyi nod 32 ve windows defenderin bulamadığı 39 virüsü buldu

programı kurdum ama online update olayı yok galiba bu programda..ya da ben bulamadım dicem ama zaten pek bir detaylı tarafı da yok..

Bence biraz dikkatli kullanmak gerek.Kurdum çalıştırdım ve Ad-Aware in bulamadığı 19 zararlıyı (kendince) buldu.Sorgulamadan hepsini sildim ve hemen peşinden sistem uyarı mesajı geldi ''Win xp Pro CD sini takın,sisteminizin düzgün çalışabilmesi için bazı programlar değişti...'' gibilerinden. Sistemimi tekrar eski haline getirinceye kadar da uğraştım durdum.

Bunu çalıştıran arkasaşların biraz dikkatli olmalarını öneririm.Zararlı diye bulup silinmesi için öneride bulduğu bütün programcıkları sorgusuz sualsiz silerseniz benim başıma gelenler size de olabilir.Sistem kararsızlığı uyarısı ve ''Win xp pro CD sini takıp problemi düzeltin'' gibilerinden.Problem çözecek diye problem çıkartabilen bir yazılım bu..

Programı bilhassa denedim şüpheli hareketleri var

Sistemim de trojen buldu fakat o işaretli yerleri bazı programlarla didikledim hem öyle bir virüs nede dosya var

Program basit arayüzü var acemice hazırlanmış bütün spyware programlarını denedim böyle basit dengesiz bir arayüz görmedim bazı yerlerde bu program sahte diye geçiyor...

SON OLARAK BU PROGRAMI SATIN ALMAK İSTEDİĞİNDE
ADAM SENİN NERDESE SOY KÜTÜĞÜNÜ İSTİYOR BÖYLE SATIN ALMA FORMU GÖRMEDİM BEN...

DİKKATLİ OLUN SAĞ GÖSTERİP SOL VURACAK TİPLİ BİR ŞÜPHELİ PROGRAM

AYNI LİSANS ANAHTARI KULLANAN VE UPDATE VB SEÇENEKLERİ YOK

ÇAKMA MODASINA BU PROGRAMDA GİRDİ

"19 Ağustos 2008 Salı, 01:48 " DOĞRU DEMİŞ

HEM PC NİZİ HEMDE KENDİNİZİ YOK EDİYORSUNUZ...

kendisi kara listede olan bir program.

link kırıkya nasıl iş bu admin nerdeee!!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir