...Ve Apple sonunda onu da kaptı!

Son zamanlarda çok sık duyduğumuz bir söz artık sadece ve sadece Apple'ın malı! İşte o söz...

...Ve Apple sonunda onu da kaptı!
There is an app for that: Onun için bir uygulama var

Apple bir patent hakkı daha aldı, hem de bu sefer bir söz için! "There is an app for that" sözü uzun zamandır perakende elektronik satışında kullanılan, popüler bir slogan.

Anlamı "O iş için bir uygulama var", yorumu ise "O cihazın yazılım desteği sayesinde yapamayacağınız hiçbir şey yok, ne kadar abartı olursa olsun."

Apple reklamlarında bol bol kullanılan ve özellikle iPhone'un uygulama çokluğuna gönderme yapan bu söz artık Apple'ın malı oldu. Amerika'da patent hakları alınan sözün kullanımında Apple söz sahibi olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

patent kavraminin degismesi gerekiyo ozellikle sahiplik konusunda. ne yani adam tuvalet i bulmus olsaydi bilmem ne yapma hakki onun mu olacakti..

bu amerikadakiler patent olayında iyice zıvanadan çıkmışlar,özellikle apple nerde salak saçma şeyler var onun patenti kendisinde,bu lafın patentini almasıda gereken en son şirkette apple olması gerekirdi ,zira iphone da yada ipad de,internetin demirbaşlarından, flash çalıştırabilecek bir uygulama mevcut değil :)

dillerdeki her sözü bütün dünya kullanır. amerika bu patent kavramını abartmış sözün patentimi olur.

yakında merhaba'nında paneti alınır sonra onu kullanmak için sahibinden izin alırsınız :)

Başlamışken bütün ingilizce sözcüklerin patentini alsın. Hatta onunla da kalmasın. Bütün dünya dillerinin patentini alsın. Yuh yani. Pes.

Sen de yorum yaz