Wikileaks'ten kimsenin anlamadığı bir dosya!

Perde arkasındaki devlet sırlarını ortaya döken dev site, öyle bir dosya yayınladı ki...

  • Cem Şancı
Wikileaks'ten kimsenin anlamadığı bir dosya!

Perde arkasında kalan "kirli" devlet sırlarını ortaya çıkaran web sitesi Wikileaks, yeni bir dosya yayınladı. "Garanti" ismini verdiği dosya henüz şifreli halde bulunuyor ancak serbestçe indirilebiliyor. Dosyanın içinde ne olduğunu anlamak içinse, Wikileaks'ın gerekli şifreyi yayınlamasını beklemek gerekiyor.

450 GB boyutundaki dosyanın uzantısında, AES256 ifadesi dikkat çekiyor. Bu da Advanced Encryption Standard-256 bits anlamına geliyor. Bu şifreleme teknolojisi dünyanın kırılması en zor şifresi olarak kabul ediliyor ve NASA tarafından en üst düzey gizlilik derecesine sahip dosyaların şifrelenmesi için kullanılıyor.

Dosyanın içinde ne olduğu şu anda tüm dünyada merak ediliyor. Wikileaks, en son yayınladığı belgelerle dünya çapında diplomatik skandallara neden olmuş hatta Arap baharının başlangıcına neden olan isyanlar, Wikileaks'te yayınlanan belgeler yüzünden çıkmıştı.

Wikilieask'in kurucusu ise, ABD ve İngiltere tarafından tutuklanmak üzere arandığı için Ekvator'un İngiltere büyükelçiliğine sığınmıştı. Hala da büyükelçilikten çıkmadan yaşamaya devam ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

link olarak vereydiniz de indireydik

@20 Ağu 2013 16:59 349gb ne indireceksin bilmeden

@20 Ağu 2013 16:59 450 GBÎ mı? :-D

@20 Ağu 2013 16:59 Yazıyo ya yukarıda. Resme iyi bak ))

Wikileaks ve arap bahari? Yanlis...

Deep webte hersey var ama onermiyorum

100kb hızla kaç saatte iner ?

Bence içinde uzaylı gerçekleri vardır UFO gören masum köylü

bi kıran çıkar ne de olsa kul yapısı.

wi-fi' lerde de aes şifreleme var fakat kırıldımı kırılıyo kısaca azimle/azimli yapılan bir eylemin neleri delebileceğini bilirsiniz :)

Aes kaç bit aynı zamanda kullanilan sifre önemlidir. Kırılması zor istiyorsan wifi şifresini 25 haneli yap.

bu kadar büyük veri, video arşivi olmasın :)

Zor kırılır A.E.S. 256 bitlik bir şifre.

oyun arşivimi yoksammm XD bizinee bea içinde ne var belli değil.. 450gb nasıl yükleyek üstelik ttnet anamızı ağlatır o inene kadar

Sen de yorum yaz