Windows 7'deki gizli araçlar ve seçenekler!

Windows 7'de bulunan gizli araç ve seçenekleri kullanarak ondan çok daha fazlasını alabilirsiniz!

Sanal özel ağ (VPN) nasıl kurulur?

Sanal Özel Ağ nasıl kurulur

1. Kapıları açın: Sanal Özel Ağ (VPN), PC'leri internetten güvenli bir şekilde birbirine bağlayabilir. Önce PC'yi gelen aramaları kabul edecek şekilde ayarlamalısınız. Ağ ve Paylaşım merkezi > Bağdaştırıcı ayarları'na gidin. Dosya menüsünü açın ve 'Yeni Gelen Arama'yı tıklayın. Uzak kişiye ait kullanıcı hesabını seçin veya yeni bir hesap ekleyin. 'İleri'ye tıklayın, 'İnternet yoluyla' seçeneğini işaretleyin ve sırasıyla tıklayın: Sonraki | Erişime izin ver | Kapat

2. Bağlantıyı kurun: Diğer Windows 7 PC'sinde sırasıyla Ağ ve Paylaşım merkezi > Yeni bağlantı kur > Çalışma alanına bağlan'a tıklayın. Varolan bağlantıyı kullanmayı isteyip istemediğiniz sorulursa, yeni bağlantı oluşturmayı tercih edin.

'İnternet bağlantımı kullan'a tıklayın, uzak bilgisar adını veya IP adresini girin, ve 'Sonraki' düğmesine tıklayın. Diğer PC'de hesabınızın kullanıcı adını ve parolasını girin, 'Bağlan'a basın.

3. Sorun giderme: Bağlanmakta sorun yaşıyorsanız firewall'unuzdan PPTP protokülünün (Point-to-Point Tunnelling) kullandığı 1723 portunu açın. Router kullanıyorsanız 'PPTP' veya 'VPN'i (veya 'VPN pass-through) etkinleştirin.

Trafiği PC'nizin yerel IP adresine yönlendirmek için 1723 portunu yönlendirecek bir kural oluşturmanız gerekebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Yine çok yararlı bilgiler vermişsiniz, teşekkür ediyorum.

FTP mi açıyoruz, IIS mi ? IIS de default olarak klasör listeleme kapatılmıştır. ayrıca wwwroot isminden de anlaşılacağı gibi IIS 'in publish ediceği sayfaları barındırır, koyduğunuz dosyalar ancak direkt link ile çalıışır. eğer dosya paylaşım istiyorsanız aynı adımlarla FTP kurup dosyalarınızı "ftproot" klasöründe arşivlemeniz gerekmektedir (aslında bunların yerleride değiştirilebiliyor)

'CrashWindowsInMinutes' değeri hexadecimal 'dir, yapacak arkadaşların dikkat etmesi gerekmektedir. hexadecimal olarak 120 yazıp da karşılığında decimal olarak 288 dakika ile karşılaşabilirler ;)

Oldukça yararlı bilgiler teşekkür ederim.

Windows 7 ile ilgili en baba makaleniz bu. Emeği geçenlere teşekkürler. Boşuna CHIP Online ailesine üye olmadık.. Ama gerçekten teşekkürler hakkını veriyorsunuz.

Çok büyük bir iş yapıyorsunuz.Bizim kolay kolay haberdar olamayacağımız özellikleri bizim yerimize araştırıp,bize aktarıyorsunuz.Bilgisayar Dergiciliği böyle yapılır.Yaptığnız İşte kolaylıklar dilerim.

windows 7 sistemi yavaslatıyo kasıyo :S

kardeşim herşeyi yaptım dosyayı ben kendi pc mde indiriyorum ama başka bir pc de girildiğinde sayfahata veriyor

VPN hesabı edinmek veya nasıl kurulacağı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanuz Canlı Destek ekibimiz size yardımcı olacaktır, https://batihost.com/vpn adresinden yardım isteyebilir, ücretsiz deneme hesabı edinerek VPN'in nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir