Windows 10, İndirmeler Klasörünü Artık Temizlemeyecek

Windows 10'un Disk Temizleme aracı, artık bu klasörü temizlemeyecek!

Windows 10, İndirmeler Klasörünü Temizlemeyecek

Windows'un Disk Temizleme aracı, standart temizlik işlemi sırasında artık İndirmeler klasörünü temizlemeyecek.

Betanews'un haberine göre Microsoft, önemli dosyalarının silinmesinden endişe duyan kullanıcılar için böyle bir adım atıyor. Bilgisayarınızdaki dosyaları düzen içinde saklama alışkanlığınız yoksa, indirdiğiniz önemli belgeleri İndirmeler klasöründe saklıyor olabilirsiniz. Bu durumda Windows 10, önemli dosyanızı belirli bir süre sonunda silebilir.

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesiyle gelen bu işlev, isteğe bağlı bir seçenekti ve varsayılan olarak İndirmeler klasörünün içeriğini silmiyordu. Ancak deneyimsiz bir kullanıcının tüm seçenekleri işaretlemesi mümkün olduğundan ve Microsoft ek bir güvenlik uyarısı veya işlevi sunmadığından, önemli dosyalarınızın silinmesi mümkündü.

Değişiklik, şu an Insider programına üye olanların kullandığı Windows 10 yapı 19018'de yer alıyor ve önümüzdeki haftalarda daha çok kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Yanlış yapıyorlar isteğe bağlı olmalı. Ben şuan bu özelliğini kullanıyorum ve çok iyiydi...

Windows'ta zaten 3 önemli sorun var. Bunlardan biri de disk temizleme sorunu. Bu sorunu; CCleaner, Advanced SystemCare ve Ashampoo Win Optimizer programlarını kullanarak ve ayrıca Temp dosyalarını silerek çözümlemekteyim. Bu konu dışındaki iki problem de geri yükleme noktalarının işe yaramaması ve disk birleştirmelerin de yavaşlığıdır. Sistem geri yükleme yerine; Paragaon Backup yada Acronis True Image kullanmaktayım. SSD hard disk kullandığım için disk birleştime programı da gerekmiyor.

Sen de yorum yaz