Windows 7: Build 7025'den ilk görüntüler

Biz beta ile oyalanırken MS durmuyor: Win 7 Build 7025'e ait olduğu iddia edilen kareler burada...

  • Halil Mollaoğlu
Windows 7: Build 7025'den ilk ekran görüntüleri
Build 7025: Sahte mi, gerçek mi?

Windows 7'nin halka açılan beta sürümü (Build 7000) çıkalı çok olmadı fakat öyle görünüyor ki Microsoft, bir sonraki ön-sürümü testçilere gönderdi. Zira Pre-RC sürüm olarak lanse edilen 7025 numaralı derlemeden ilk ekran görüntüleri ortaya çıktı.

7025 nolu derlemenin ekran görüntülerinin ortaya çıkmasından pcbeta sitesi sorumlu. Tam derleme uzantısı 7025.0.x86fre.winmain.090120-1850 göz önünde bulundurulduğunda bu sürümün 20 Ocak saat 18:50'de hazırlandığı ortaya çıkıyor.

Kapalı bir test sürecinde olduğu düşünülen Build 7025, Internet Explorer 8'in RC1 sürümünü bünyesinde barındırıyor. Resimlere bakıldığında bariz bir şekilde belli olan tek yenilik bu.

Ekran görüntülerinin sahte olma ihtimali de var, zira böyle olduğuna dair bazı söylentiler mevcut. Microsoft yayımlanan ekran görüntülerinin gerçekliği hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Windows işletim sistemlerinin derleme numaralarının nasıl çözümlendiğini buradan öğrenebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

yenilik yok galiba zaten olmıcak dimi özellik olarak

vistada çoğu şeyin yerini değiştirmişler alışana kadar mahvolduk bunda bari değiştirmeyin yerler aynı kalsın

zaten beta 1 ide sızdıran o site goruntuler büyük ihtimal fake değil çok yakında bunuda sızdırılcağından filan bahsdiliyo sitede cinceyi ing. googleden çeviriyorumda...

apple ın dock unu da kopyalamışlar

bazı sitelerde Internet Explorer 8'in RC1 sürümünün bu hafta içerisinde çıkacağı yazıyordu (www.neowin.net). eğer görüntüler fake değil ise sanırım tek yenilik bu olsa gerek. bir de ekstradan windowsun diğer sürümlerinde olan ve windows 7'nin 7000 denem sürümünde kaldırılan quick launch toolbarının geri gelmiş olması. ama bu kısayol çubuğunu zaten manuel olarak birkaç ince hareketle kolayca yerine getirebiliyoruz 7000 sürümünde.

yenilik olacagini sanmiyorum sorun internet explorerdi onun kararli surumunu bulur bulmaz sisteme ekleyecekler ama avrupadaki mahkeme sonucuna gore en azindan avrupadaki satislarinda diger internet gozaticilarinida sisteme dahil edip secme olayi koymak zorunda olabilirler yoksa bu internet explorer onlara en azindan bir milyar dolara mal olur.

ben IE 8 RC 1'i indirdim

windows 7 nin betasını yükledikten sonra güncellemerden hemen sonra sadece sohbet programını yüklüyorsunuz ve fare kilitleniyor üç tane fare denedim değişen bir şey olmadı fareler kilitleniyor çeşitli kurtarma seçeneklerinin hepsini denedim F8 den hemen sonra karşınıza menü çıkıyor siyah ekranda işte buradakilerin hepsini denedim çaresiz sistem geri yükle şıkkını sürekli güncel tutmanız gerekiyor her hangi bir sürücü kurulumu veya kurulum işleminden önce sistem geri yükleyi tazeleyin. Makinanızın sürücülerini yüklerken Windows XP Sp2 modunu seçin ve kurulumu gerçekleştirebiliyorsunuz.Administrator seçeneğiniz disable edilmiş bunu canlandırmanız size kalmış bir şey.Ancak şunu anladım elinizdeki ilk beta dan sonra çıkacakları beklemekte fayda var mı yok mu kestiremiyorum. Şu an için özgür yazılım kullanımına devam ediyorum çünkü bunların hiç birisi olmuyor.

o değil de :d (ne değil bilmiyorum ama o değil) ben bu başlat çubuğunu sevemedim. onu da geç (yani başlat çubuğunu sevemedim kısmını) kandırılıyoruz gibime geliyor çünkü win7'nin bu hali bana yeni bir işletim sistemasından çok, tüm windows kullanıcılarının vista sp1 de görmek istediği yeniliktir. evet diyenler el kaldırsın :))

aslında pğardus gibi win 7 ninde takl çalıştırını yapsalar çak makbule geçerdi yani.....

aslında pğardus gibi win 7 ninde takl çalıştırını yapsalar çak makbule geçerdi yani.....

windows 7 7000 için ie8 rc1 yok mu yaa hacker delmedi daha

"apple ın dock unu da kopyalamışlar"

bilemiyorum ama bunlar zaten kopyacı

Sen de yorum yaz