Windows 7 kullananlara IE 10 müjdesi!

Microsoft, Windows 7 kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği haberi nihayet verdi...

  • Berk Toparlak
Windows 7'li PC'lere IE 10 müjdesi

Windows 7'li PC'ler için Internet Explorer 10 güncellemesinin ne zaman geleceği uzun zamandır merak edilen bir soruydu. IE10'un Windows 8 uyumlu önizleme sürümlerini yayınlayan Microsoft, Windows 7 konusunda sessiz kalmıştı. Yazılım devi nihayet sessizliğini bozarak IE10'u Kasım ayı itibarıyla güncelleyeceğini duyurdu. Ancak bu güncellemenin, ilk aşamada bir önizleme sürümü olma ihtimali de oldukça yüksek.

Microsoft yaptığı açıklamada, "Windows 7 işletim sistemine sahip PC'ler için yeni IE10 sürümünü Kasım ayı ortalarında çıkarmayı düşünüyoruz. Kesin tarih, geliştirici ve müşterilerimizin geri bildirimlerinden sonra netlik kazanacak." ifadelerini kullandı.

Google'ın son yıllarda Chrome'la kurduğu hakimiyet ortada. Üstelik Mozilla'nın da yarışı kaybetmemek için neredeyse her hafta yeni bir Firefox güncellemesi yayınladığını biliyoruz. Dolayısıyla tarayıcı konusunda işi epey zor olan Microsoft'un bir an önce harekete geçmesi şart görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 34 Yorum

Ie kullanmayıp diğer tarayıcıları kullanın. Ayda bir harici tarayıcıyı silerseniz bilgisayar hızlanacaktır.

microzort bu kafayla giderse isletim sistemini de bitirir. Tek eksik, duzgun bir alternatif.

Merakla bekliyorum.

peki nerden indire bilirim

Çok sevindim, IE10 en sevdiğim tarayıcıydı. Çok hızlı, kaliteli eklentileri var ve tasarımı mükemmel. Bu haber gerçekten müjde oldu. Chrome berbat, yavaş ve saçma toolbarlarla dolu. (Alaycılığı belirtmek isterim.)

peki nerden indire bilirim?

Hemen "OOOOOOOOO INTERNET EXPLORER YAVAŞ" demeyin. Internet Explorer 10'u test ettim, gerçekten, GERÇEKTEN hızlı. Ama hala bası sitelerde görsel bozukluklar oluşabiliyor.

Bir firefox fanı olarak firefox'un kaybetmenin eşiğine geldiğini üzülerek söylüyorum. Şuan mecburiyetten chrome kullanıyorum. Ama firefox eski günlerdeki gibi performans canavarı olduğu anda hiç zaman kaybetmeden ona geri döneceğim. 4ever Firefox!!!

kaç kişi kullanıcıyor ki zaten IE yi. O devir kapandı

@18 Eki 2012 20:15 çok kişi kullanıyor İE devir üzerine devir açıyoor...

Bir firefox fanı olarak firefox'un kaybetmenin eşiğine geldiğini üzülerek söylüyorum. Şuan mecburiyetten chrome kullanıyorum. Ama firefox eski günlerdeki gibi performans canavarı olduğu anda hiç zaman kaybetmeden ona geri döneceğim. 4ever Firefox!!!

aman çok iyi olur,sanki IE kullanan kaldı.

Win 7 ye SP2 yaması nerede kaldı yav ; onu bekliyoruz yıllardır. Windows 7 nin baazı hataaları adamı dellendiriyor

chrome varken ona ihtiyaç yok

Windows kullananlara Allah kolaylık versin.

ne derseniz diyin pc işinde microsofttan başkası yalan

Ya Windows 7 SP2 den ne haber????

@18 Eki 2012 23:05 Guzel soru.

süperrrrr:) sevincimden ne yapacağımı şaşırdım. bizde merakla bekliyorduk ne zaman gelir bu güncelleme diye. 6 ayda belki 1 kere açtığım tarayıcının yeni sürümünün çıkacağı haberi beni çok mutlu etti. sanki askerdeyken askerlik kısaldı haberi almış gibiym:)

ie 10 u bekliyorum. ie9 dan sonra.

chrome varken ie10 a gerek yok demişsinizde chrome de çok arıza veriyor ve de güvenlik sıkıntısı var.

Internet Explorer 10 çok hızlı ve stabil Chrome ve Firefox'u rafa kaldırdım bir süredir. Microsoft gerçekten tarayıcı işini bu sefer başarmış.

Chrome öyle firefox söyle IE kullananlara müjde haber olsunda ne olursa olsun .

çoğunlukla tarayıcı olduğu için kullanan var , yorumlardan öyle anlaşılıyor. Developerlar açısından öyle değil. Developer için tarayıcının geliştirici özelliği işini görmeli bu sebeple Chrome un web geliştirme aracı ihtiyacı çok iyi karşılıyor sonra firefox un kendi developer kiti ve firebug, ie 'nin çok zavıf en basit olarak "console.log" yazınca tanımsız komut diye uyarı veriyor. Sonuç bu. Ayrıca ie html 5 css3 canvas işini hala çözemedi ie9 html 5 tam olarak yorumlayamıyor. ie20 bile olsa kullanacağım en son tarayıcı.

bn google chrome kullanıyorum yıllardır ama internet explorer ın açtığı bazı sayfaları google chrome açmıyor o yüzden internet explorer ın yeri ayrı :)

bir sevindim bir sevindim sorma

bende ie 10 bekliodum süper haber. çok sevindim :)))

harikulade bir haber. yeni nesil IE 10 u sabırsızlıkla bekliyor olacağız.....

süper ie 10 ile crome indirmek istiyorum çabucak çıkarsınlar :)

ie... windows 95 ten beri geliştirilen bir browser.halen tam yerine oturmadı. google ve mozilla güçlerini tekrar birleştirmeli...

çıkar çıkamz kurcağım ve OPERA indireceğim..

güzel bir haber.ben IE10 win 7 ye çıkmıcak diye biliyodum.sabırsızlıkla bekliyorum.

sağlıklı bir bilgisayarda çalışan en stabil tarayıcı internet explorer millet farkında değil bende neden kasmıyor ayrıca komplolara bile marus kaldığını düşünüyorum bütün saldırılar ona düzenlenmeye çalışılıyor.

windows 8 kullanıcısı olarak söyleyeyim ie 10 bütün tarayıcılarının papucunu dama atacaktır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play