Windows 8'de bu kadar değişiklik yapılmış!

Win 8'in Tüketici Önizleme sürümünde, Geliştirici Önizleme sürümüne göre sizce kaç değişiklik var?

Windows 8'in Tüketici Önizleme sürümünü dün tanıtan Microsoft, onu Mobil Dünya Kongresi'nde (MWC) de tanıtmak için büyük bir basın etkinliği düzenliyor. Etkinlik sırasında Windows başkanı Steven Sinofsky, Geliştirici Önizleme sürümünden bu yana 100.000'in üzerinde değişiklik yaptıklarını söyledi.

Windows 8'in Geliştirici Önizleme sürümü Eylül ayında yayınlanmıştı. MWC'deki basın etkinliğinde kişiselleştirilebilir kilit ekranından (Kilit ekranına takvim, pil durumu gibi öğeler eklenebiliyor) ve yeni Metro arayüzünden bahseden Microsoft, Windows 8'in kendine ait bir video mağazası olacağını ve buradan film indirmenin veya kiralamanın mümkün olacağını söyledi.

Windows 8'in final sürümünün 2012'nin sonlarına doğru yayınlanması bekleniyor. Ancak işletim sistemini şimdiden denemek istiyorsanız, bu bağlantıyı tıklayabilir ve Windows Önizleme sayfasından yükleyiciyi indirebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Kullanıcı önizlemesi çok hızlı ve stabil aynı zamanda çok estetik. Final sürümü daha da iyi olacaktır.

Beta sürümü ne zaman çıkıyor?

Beta çıktı kurduk arkadaşım uyanda balığa gidelim :)

Ziyaretçi yazmış:
Beta sürümü ne zaman çıkıyor?
Dün 22:21
_____________________________________________________
Bu çıkan W8'in isimi beta değil ama sürüm beta. Yani betaya sahibiz. açılıştaki beta balığı ve wallpaper daki aynı beta balığı bunu temsil ediyor.

final sürümü gelsin kullanırız şimdi bu tür sürümlerle pcyi riske atmaya gerek yok..

ben eylül de yayımlanan develeper sürümünü kullanıyorum.. önceden win7 kullanıyordum ama win 8 e geçtikten sonra, win7 diyi beğenmez oldum açıkcası çok memnunum..

İndirip kurmaya çalıştım ama dosyalar kopyalanırken yüzde 56 ya kadar yüklendikten sonra kurulum iptal oluyor.Çözümü bilen var mı?

Ziyaretçi yazmış:
ben eylül de yayımlanan develeper sürümünü kullanıyorum.. önceden win7 kullanıyordum ama win 8 e geçtikten sonra, win7 diyi beğenmez oldum açıkcası çok memnunum..
Bugün 08:21
______________________________________________________

Hayır, bu şekilde ana sistem olarak Windows 8 ile ilgili yayınlanan deneme sürümlerini kullanmayın. Bunların güvenlik ve daha bir çok konuda tamamlanmamış olduğu, sadece denemek ve geliştirmek amacıyla yayınlandığı Microsoft tarafından da belirtilmiştir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir