Windows'lu Samsung ortaya çıkıyor!

Widnwos Phone'lu Samsung bombasının adı bile belli oldu! İşte o telefon ve ortaya çıkan isim...

  • Cem Şancı
Windows'lu Samsung ortaya çıkıyor!

Samsung, Microsoft'un açıkladığı Windows Phone partnerleri arasında yer alıyordu ve çıkaracağı Windows Phone merakla bekleniyordu. Şimdi, Samsung'un Windows Phone telefonuna dair detaylar internete sızdı.

Telefonun model numarasının SM-W750V ve kod isminin Huron olacağı düşünülüyor. Telefon Amerika'da Verizon tarafından satılacak ve marka olarak da ATIV SE ismini kullanması bekleniyor.

Samsung 2012'de ATIV S isminde bir model piyasaya sürmüştü ancak Microsoft'un Nokia'yı satın alarak "rakip" haline gelmesinden sonra Windows Phone telefonlarına son vermişti. Şimdi ise Microsoft'tan milyar dolar seviyesinde bir teşvik aldıktan sonra tekrar Windows Phone üretmeye razı oldu. Bakalım, Samsung'un yeni Windows Phone telefonları başarılı olacak mı ve firma Windows Phone modellerine de, Galaxy modelleri kadar büyük tanıtım ve pazarlama yatırımı yapacak mı?

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

eskiden Samsung Omnia serisi vardı ve Windows Mobile ile satış rekoru kırmıştı. kimse bilmez ama bu platformda Nokia'dan önce samsung vardı.

@02 Mar 2014 18:38 Geçmişte kimin nerede olduğunun bir önemi mi var. Ona bakarsan telefon işinde de kimse yokken Motorola vardı şimdi nerede...

Samsung'da birazcik akil varsa, androidle uzun vadede yuruyemeyecegini anlar. Sistem hizli olmaya elverisli degil cunku.

Samsung'da birazcik akil varsa, androidle uzun vadede yuruyemeyecegini anlar. Sistem hizli olmaya elverisli degil cunku.

@02 Mar 2014 19:38 arkadaşım tizen diye bir şey duydun mu?

@02 Mar 2014 19:38 sen ne sayıklıyorsun MS fanboyu... android kısa süreli bir yatırım değil... ömürlük...

Samsung'tan önce de HTC vardı.

Aynen dostum bende ilk kullanicilarindandim.suan bile evimde bazen aciyorum. dokunmatigi simdiki cihazlara gore kotu olsada cok saglam cihaz omnia serisi.

çıkarsınlar sony çıkarana kadar satabildikleri kadar satsınlar.

Yukaridaki arkadasa katiliyorum; ortada gelismis telefonlar yokken omnie serileri vardi; bu sahayı da alirsa samsung nokia da pisayadan silinir sanirim...

Çünkü o sıralar Nokia tepedeydi @ziyaretçi-18:38

Widnwos Phone evet başlığa bak

Samsung'un Android telefonları hep birbirinin aynı şekil olarak ve çok itici görünümleri var. Halbuki önceki Windows Phone modeli çok şık görünüyor resimde. Acaba Microsoft mu zorluyor tasarım konusunda firmaları? Çünkü bütün Windows Phone yüklü cihazların kasaları, tasarımları şık duruyor genelde?

kutu kutu pense samsungu yerse arkadasim nokia bide bunu gorseee

daha az gider ile daha verimli telefonlar yapmak istiyorsan Windows yapacaksın. 4gb ram, snapdragon 801 işlemci koyacağına 1gb ram snapdragon 600 işlemci koysan aynı etkiyi yaratır.

"Widnwos Phone'lu Samsung bombasının adı bile belli oldu! İşte o telefon ve ortaya çıkan isim..." Windows yazımında hata var :) Benden söylemesi

@02 Mar 2014 23:20 kopyala yapıştır yapçılara tuzak kurmuşlar... araklamaya önlem... :)

Günceleme desteğini kesmeyen kazanır.

windowsun 1 yılı var. Microsoft eger market anlamında Google play ile anlaşma sağlarsa, android biter.

@03 Mar 2014 08:00 Google Play ile anlaşması derken? Play zaten Android'in.

resimdeki kasa gerçekten var mı bilmiyorum ama gözüme çok güzel göründü.

şu metro arayüze alternatif sunsa, mesela windows 8deki gibi. normal uygulamaların görüntüsü iOS ve Android OS gibi, çok kullanılan uygulamalar da metro arayüzde olsa ve tek tuşta değişse.. uygulama sayısı olmuş 250.000 e sahibi de microsoft boru değil. bence wp nin önü açık

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost