WorldWide Telescope: Tarayıcıyla uzaya...

WorldWide Telescope: Uzayın derinliklerini PC'nize taşıyın; üstelik program bile kurmadan...

  • Halil Mollaoğlu
WorldWide Telescope: Tarayıcıyla uzaya...
PC'nize program kurmadan uzayın tadını çıkarın.

Microsoft "WorldWide Telescope" ile uzayın derinliklerine erişebiliyorsunuz. Araç bir nevi Google Earth'ün uzaya yönelik kısmını temsil ediyor ve doğrudan web tarayıcısı üzerinden çalışıyor.

Bir süre önce teleskop istemcisinin masaüstü sürümü yayımlanmıştı, artık astronomi-aracının tarayıcı tabanlı bir sürümü de mevcut. Redmond'lular yine kendilerine ait Silverlight teknolojisinin yardımıyla çok uzaklardaki galaksileri PC'nizin monitörüne getiriyor.

WorldWide Telescope dünyanın birçok yerindeki teleskoptan alınmış en iyi resimleri gösteriyor. Gezegenler, yıldızlar veya galaksiler hakkında bilgi edinebilir ve kendinizi uzayın güzelliğine bırakabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Benden mi kaynaklanıyor bilmiyorum da siteye girdiğim zaman 2-3 saniye geçmeden tarayıcım kapanıyor. IE ve Firefox ta denedim ikisinde de sonuç aynı.

nasıl kullanılıyor bilgisi olan var mı ya

Mükemmel bir Silverlight reklamı...

ben firefox veya chrome da açamıyorum. silverlight yüklü olmasına rağmen. yükleme 100 olup asıl ekran gelince birden taraıcım kapanıyo.

Yaw bunlar adam olmaz bi iş yapacaklar rezil etmişler, firefox, chrome, ie8 de denedim, hepside çöktü siteyi açmaya çalışırken. Reklamın iyisi kötüsü olmaz diyecemde daha reklamı göremedim ki.

bizim internet hızıyla aya bile zor gidilir...

ie8 de açılmadı bu site yahu...

bende açtı valla

Stellarium gibi de bir alternatifi var.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play