XP'ciler de Windows 7 diyor!

Vista XP'den vazgeçirtemedi ama Win 7 bunu başarıyor: XP'yi terk etmeye hazırlanan dev isim burada.

  • Ali Güngör
Intel Windows Vista'yı es geçti, Windows 7'yi seçt
Intel test etmeden karar almıyor

Intel, Windows 7'yi şirket için test edenlerin oylaması sonucunda ezici bir çoğunlukla Windows 7'ye geçiş kararı alındı.

Windows Vista için en ağır darbelerden biri Intel'in şirket bilgisayarlarını Windows XP'den Windows Vista'ya yükseltmeyeceği haberleri olmuştu. Ancak Windows 7'de durum böyle olmayacak. Araştırmaya katılan 300 kişinin 291 tanesi Windows 7'ye geçişin yararlı olacağına kanaat getirdi. Intel şimdi hazırlıklarını yapıyor ve 2010 ile birlikte Windows 7'ye geçişe başlayacak.

Intel'in raporunda "2009 süresince Windows 7'yi test laboratuarlarındaki sistemlere kurarak test etmeyi sürdüreceğiz. Gerekli değişiklikleri yaparak kendi kurulumumuzu hazırlayacağız. 2010'un ilk çeyreğinde ise yeni Intel vPro teknolojisine sahip PC'lere kurulumuna başlayacağız. Bu yerleşik tazeleme döngümüzün bir parçası olacak." açıklaması yer alıyor.

Intel'in Windows 7'ye geçeceğini duyurmasıyla birlikte Microsoft'takiler de rahat bir soluk aldı. Vista'da olanlardan sonra bu yeni haber Microsoft'un imajına olumlu yansıyacak ve tüketicilere de güven verecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

Ben oldum olası xp yi sevmem yola yola başımda saç kalmadı xp yüzünden, ama vistada kendini taşımayı bile beceremiyor, gerçi vindows 7 de xp ye göre çok yavaş ama xp 7 yaşına geldi arttık bir yerde nokta koymak lazım.

Doğru tercih ne diyelim. O kadar özellik mükemmel performansla birleşince Windows 7 karşı konulamaz oluyor.

bence windows 7 güzel :) ben kullanıyorum çokta mutluyum yani daha sinir edici bir sorunla karşılamadım. :)

intelin vista kullanmıyor oluşu gerçekten ilginç fakat windows 7 kullanacak olması gerçekten mükemmel bir durum. daha ilginç olanı 300 kişiden 291 kişinin windows 7 demesi, işin erbabı bile windows 7 den etkilenmiş intel çalışanlarının 1 dediği bizim 100.000 kişinin dediğine eşittir.

Forumda vista bölümü altında 36 maddelik vista hızlandırma yazısı var istersen uygula benim pc uçuyo şu an performans tavan yaptı.

Windows 7 XP'ye göre yavaş değil bilakis hızlı ama sizin PC taş devrinden kalma sanırım.

ORİJİNAL XP PRO 32 BİT
Para ağacımız yok tamammı
kurdum 3 sene oluyor
düzenli güncelledim
antivirüs var ve yolda bırakmadan her işimi görüyor
oyun oynayabiliyorum neden vazgeçeceğim
Bir sürü kişi bu şekilde
kaçak kullananlarada bişey diyemiyorum
istese mikrosoft bulur
ben aldığıma göre ben karar veririm
ne zaman bırakıcağıma
Ama gerçekten bir gelecek yok 7'de
ilk önce güzel yüzüne kandım ama
yemezler
inşallaah dx 11 oyunları çoğalır win 8 çıkar
beğenirsem bende o zamana dek yeni bir kasa yaparsam
alırım yoksa havasını alırlar
not : otur 3 sınıfta kaldın mikrosoft win 7

Bence xp kadar hızlı ve pratik değil

gerçi vindows 7 de xp ye göre çok yavaş,
-------------------------------------------------
Cevap: XP, 7'nin özelliklerinin 1/10'ini barındırmıyor da ondan

Win7>XP>Vista

windows 7, xp ye göre yavaş değildir aksine hızlıdır.

xp nin tek eksiği dx 10 olmaması. onun dışında başka işletim sistemi tanımayın......

win7 xp ye göre yavaş mı :D:D:D bu çok komik bence

win7 xp ye göre yavaş mı :D:D:D bu çok komik bence

hala windows 7 yi xp ile kıyaslıyorsunuz. xp , vista ve windows 7 den farklı bir işletim sistemi ve xp ye minimum 512 MB bellek yetiyor. vista ve windows 7 nin ise minimum bellek ihtiyacı 1 GB.. sistem özellikleri yüksek olmayanlar xp kullanmaya devam edecektir. windows 7 xp den hızlı da değil.

Beyler kral öldü yaşasın yeni kral :D

Max_Real Qnx

Kral biziz yani tüketiciler
kralları biz yaratırız
almazsak sıradan bir insana döner
nerde kalır krallığı?..
son kral XPdir
biz diyene kadar orda kalacak

işletim sisteminin elbette yeni olması bir artıdır. Bana göre işletim sistemi sadece bilgisayarın açılmasını sağlayan bir alt yapıdır. Bunun haricinde işletim sisteminin üzerine kurulan... kullandığımız programlar haricinde pek bir önemi kalmıyor. XP gibi hızlı bir işletim sisteminden sonra vista da sadece görsellik olarak büyük fark vardı ve bu görsellik bilgisayarlarımızı öle bir kastı ki kızdık. Donanımlarımız yetmiyordu halbuki...
Ne yaptılar Düşündüler... "Biz vistayı öle görsel araçlarla ve servislerle doldurduk ki çoğu bilgisayar donanımı yetersiz kaldı". Şimdi soruyorum donanımız yetersiz kalıyor ise yeni bir sistemide görme heyecanında olan kişiler ne yapar alternatif sistemler ararlar. Buda microsoft un gözünü korkuttu, yoksa vista daki hataları yaşayan sizleri "benim vista kullanıcım çok sıkıntılar yaşıyor diye" üzüldüklerini mi sanıyordunur :) Sadece Prestijleri sarsıldı diye üzüldüler.

Kısaca anlatmak istediğim eliniz de xp gibi güzel çalışan bir işletim sisteminiz varsa, sizin içinde.... sadece bu işletim sisteminize kurduğunuz programlar önemli ise, eliniz deki işletim sisteminin ne olduğu değil... işletim sistemi üzerine kurduğunuz programlar önemli....

Sağlıcakla kalın

windows7 xpden hızlı diyenler ancak kendilerini kandırır.1gbyte remi olan makinede xp ile 3 gbyte remi olan makinede windows7 hızı aynıdır.aradaki fark windows cebinizden çaldığı 2 gbytelık rem parasıdır.

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
windows7 xpden hızlı diyenler ancak kendilerini kandırır.1gbyte remi olan makinede xp ile 3 gbyte remi olan makinede windows7 hızı aynıdır.aradaki fark windows cebinizden çaldığı 2 gbytelık rem parasıdır.
Bugün 09:53

2GB RAM = 50TL

Windows 7 kullanırken alınan keyif paha biçilemez :D

Neden Xp, Hemen Anlatayım kısaca:
64 mb ram
266 mhz işlemci
4 mb ekran kartı xp çalıştırmak için yeterli...

Win7 vista gibi boyalı bir kuştur :) Xp ile 2099 yılına kadar devam..

windows 7 kullandıktan sonra bir daha xp kullanmak mümkün olmuyor, çünkü adete ilkel bir işletim sistemi kullanıyormuşsunuz gibi geliyor, dosya adını değiştirirken uzantısının koruması bile yok yahu xp de...xp artık ait olduğu yerde kalmalı yani neredeyse 10 yıl öncesinde...

ben de kurdum denedim.win 7 diyi 4 senedir kullandıgım laptop win7 de daha performaslı calısıyor.intelin calaısanlarının hakkı var yememmek lazım.

win 7 nasıl xp den daha hızlı olabilir biraz mantıklı olun. elinde orjinal xp olmayan tabiki rahat rahat vistaya ve win 7 ye gecer. Bende orjinal vista var win 7 ye geçmem. korsancılar!"

2GB RAM = 50TL

Windows 7 kullanırken alınan keyif paha biçilemez :D

------------------------------------------------------------------------------

Haha haklısın,xp gerçekten ilkel gibi geliyor,windows 7 kurulumunu bitirdikten sonra direk internete girebiliyorsun,ses grafik ethernet sürücüsü aramaya gerek yok,2 gb ram core 2 duo 2.4 işlemcili makinamda hiç bir sorun yaşamadan kullanıyorum,bir kaç ay sonra 16 gb ramli core i7 li deli bi makine toplıcam 2500 lirayı gözden çıkardım :D,onda bakalım nasıl olcak win 7 :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play