Yeni Nokia canavarı bu mu?

Nokia'nın sır gibi sakladığı Windows 8'li canavarı, ilk kez internete sızdı... Ama tam olarak değil!

Nokia Windows Phone 8 bu mu?

Birkaç gün önce Windows Phone 8 tabanlı bir Nokia telefonuna ait olduğu öne sürülen görüntüler Internet'e sızmıştı.  Şimdi, "Nokia Phi" olarak anılan akıllı telefonun ekranını gösterdiği düşünülen yeni resimler nete düştü.

Çin çıkışlı web sitesi CNBeta.com'da yayınlanan resimlerin, Nokia'nın tedarikçilerinden ALPS adlı bir firmadan geldiği iddia ediliyor.  Resimde 12 cm.'lik (4,3 inç) bir ekran görülüyor.  Bu da 1280x720 ya da 800x480 çözünürlük anlamına gelebilir.

WPCentral.com web sitesinin yaptığı tahminlere bakılırsa Nokia şu anda Lumia 710 benzeri bir Windows Phone 8 üzerinde çalışıyor.  Bu da daha önce sızmış olan ve Lumia 800 ile Lumia 900'ü hatırlatan Nokia Phi tasarımına biraz ters düşüyor.

Nokia, 5-6 Eylül'deki Nokia World toplantısında yeni Windows Phone 8 tabanlı telefonu ile ilgili çok daha fazla bilgi verecek.  Yeni akıllı telefon sonbahar döneminde Samsung ve HTC'nin yeni modellerinin yanında raflardaki yerini alacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Zaten bu modelide tutulmazsa iflas bayrağını çekmişlerdi kepenkleri kapatırlar ..

Galaxy s3???

Hala NOKIA bitti diye havliyanlara kapak olsun...

Windows Phone 8 ile birlikte gelecek özellikler tüm rakipleri alt edecek gibi görünüyor, yeni özelliklerden sadece bazıları: kurumsal kullanım için yeni özellikler, NFC, hafıza kartı desteği, ve çok daha fazlası...

Bu saaten sonra nokia dan canavar degil olsa olsa jennifer cikar. :D

@16 Ağu 2012 20:34 NOKIA jennifer bile çıkarsa onuda alırım kardeş senin elindeki telefon nokia bence senin gibiler ekran arkasına saklanıp kendilerini farklı göstererek tatmin oluyorlar türkiye de telefon piyasasının %65 i nokia % 30 samsung %5 diğer markaların elinde AMA GELİN GÖRÜN Kİ İNSANLAR KULLANDIKLARI TELEFONLARIN DEĞİL HAYALİNİ KURDUKLARI TELEFONLARIN ŞAKŞAKÇILIĞINI YAPIYOR

Kaç oldu hala şu akıllı telefonları göremedik. Çıksada bizde rahatlasak Nokia fanlarıda. Merak ediyorum şuan satılan Nokia varmı. Ancak enteresan olan şey, şuan akıllı telefonların birbirinin çok benzeri olmasıdır. Kimse yok s3 yok htc demesin. Söylermisiniz sony SL, samsung s3, LG LTL, HTC HD arasında ne fark var. Aynı işletim sistemi, 8 mp kamera, 4,3-4,8 inç ekran, 1,5 ghz işlemci, 1 gb ram. Soru şu hangisi geçer. Bana göre insanların algısına göre değişir ama hepside bir birine denk.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir