Yeni PlayStation'ın kalbi belli oluyor!

Merakla beklenen PlayStation 4'ün kalbini oluşturacak performans canavarı hakkında en taze iddialar

Yeni PlayStation'ın kalbi belli oluyor!

Merakla beklenen PlayStation 4 hakkında çoktandır bir haber gelmiyordu. Ancak bu sessizlik, PSX-Sense'in haberi ile bozuldu. Sitenin iddiasına göre gelecek nesil PlayStation'ın kalbini, 4  çekirdekli bir AMD APU'su oluşturacak.

Liverpool kod adlı APU 28 nm teknolojisi ile üretilecek ve 3.2 Ghz saat hızında çalışacak. Ancak bu APU'nun, ne kadar güçlü olursa olsun yeterli gücü sağlayamama ihtimali yüksek. İşte bu noktada site, yeni PlayStation'da bir de Radeon HD7970 GPU bulunacağını iddia ediyor.

Tüm bunların yanı sıra, Blu-ray sürücü olmasına kesin gözüyle bakılıyor. HDMI 1.4 portu, 320 GB sabit disk, 2 ya da 4 GB RAM de yeni konsolda olması beklenen özellikler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

ps3 6 çekirdekli bunlar neyin kafasında ve en az 8 gb ram

bir de x86 işlemci olsun bitsin. istediğimiz işletim sistemini de kurarız.

Şıksın emen alırım,zaten ps3 ten sıkıldım ve 720p. 1080p oyunları olsaydı memnun kaırdım

Bence ps3 ün donanımı bugün için yeterli.1080p oyunları oynatabiliyor.Zaten bugün satılan 1080 p üzeri tv deyok.Oyun performansıda gayet yeterli.4 çekirdekli işlemci olunca oyunları daha hızlımı oynıyıcaz? Yeterli grafik donanımıda var.Bil. alsınlar daha iyi grafik derlerse ama grafik donanımı bence yeterli.Ekstra özellik olarak bir güncelleme ile tüm film formatlarındaki filimleri destekler bir yazılım atılması ps3 ün satışlarını arttıracağını düşünüyorum.Film oynatıcı ürünler 200-400 tl arası satılıyor artık ve bazı tv ler bile ps3 ten daha fazla film formatını destekliyor.Donanım yeterli ama sony çalışanları bu konuda çalışma dahi yapmıyor.Telefonlar bile film formatları konusunda daha iyi oldu.Ps3 te alt yazı, format sorunları bide fat formatlı harddisk olduğundan günümüzde 3d 4gb filmleri bile bil. aracılığı ile izliyor insanlar tv nin altında duran ps3 yatarken.fat 4gb da büyük dosyaları harddiske yazamıyor.ntfs olmalı buda bi güncelleme ile.320 gb yer var ps3 te ama bu sorun yüzünden harici harddisk almak gerekiyor kolay film seyretmek için bide medya oynatıcı..Hepsini ps3 yapar abicim donanım var sony uyuma yahu...

"Şıksın emen alırım,zaten ps3 ten sıkıldım ve 720p. 1080p oyunları olsaydı memnun kaırdım"-------------- ŞAKA MSIN SEN YA. PS3 TE BİR YIĞIN 1080P OYUN VAR SEN HANGİ GEZEGENDE YAŞIYOSUN. ŞIKTIĞI GİBİ ALACAĞINA ÖNCE ELİNDEKİ MAKİNAIN ÖZELLİKLERİNE Bİ ZAHMET ETDE BAK. BEYİN BEDAVA.

Ps3 para politikalarından ve oyunlarında sadece grafiğe önem veren, konu, atmosfer yoksunu oyunlarından dolayı kendinden gitikçe soğuttu. Ps2 nin verdi zevkin yarısını Ps3 veremiyor. Şaka gibi, baktığın zaman Ps3 canavar gibi konsol ama oyunlarını bitirince bir daha elini sürmüyorsun, veya daha bitirmeden sıkılıyorsun. Oyunlarının hiç bir tadı yok. Bu yüzden Asla Ps4 almam. En baba konsol Ps2, zaten satış rakamlarıda bunu bas bas bağırıyor.

Ps3 para politikalarından ve oyunlarında sadece grafiğe önem veren, konu, atmosfer yoksunu oyunlarından dolayı kendinden gitikçe soğuttu. Ps2 nin verdi zevkin yarısını Ps3 veremiyor. Şaka gibi, baktığın zaman Ps3 canavar gibi konsol ama oyunlarını bitirince bir daha elini sürmüyorsun, veya daha bitirmeden sıkılıyorsun. Oyunlarının hiç bir tadı yok. Bu yüzden Asla Ps4 almam. En baba konsol Ps2, zaten satış rakamlarıda bunu bas bas bağırıyor

Ps2 yi altın uçlu komponent kabloyla LCD TV ye bağlayın. Bakın nasıl sonuç alakasınız. Ps3 ümün yüzüne bakmıyorum kaç haftadır.

ps 3 çift çekirdekli , ayrıca il çıktığında 2 gb ram vardı şuan 6 lıklar üretiliyor..

Haber asparagas bu saatten sonra böyle fiyasko bir sistem iş görmez...

Bu sistem tutmaz ve günümüz telefonlarının bile 4 çekirdekli olduğu bir dönemde böyle bir sistem ne kadar başarılı olur tartışılır. Ayrıca işlemci değil de GPU da Crossfire çözümü deneseler daha güçlü bir sistem oluşturulabilir.

Xbox720 çıkmadan,ps4 hakkında bilgiye ulaşmak zor olacak,xbox720!nin özellikleri,ps4'ün nelereden oluşacağını belirliyecek. Benim düşüncem,enaz 16gb ram,1tb sabit disk yada,120gb SDD ile gelmesi,işlemci olarak ta en son ve en hızlı işlemci olacak,Çünkü bütün ps'ler 7 yıl kullanımda kalıyor,7 yıl kadar gidecek bir oyun konsolu yapacaklarına inanıyorum

ps 3 çift çekirdekli , ayrıca il çıktığında 2 gb ram vardı şuan 6 lıklar üretiliyor.. =========== PS3 cift cekirdekli degil. Tek cekirdekli cell islemci var. Ayrica bellek olarakta 512 MB toplam sistem bellegi bulunuyor. 256MB XDR Main RAM @3.2GHz 256MB GDDR3 VRAM @700MHz

"Bence ps3 ün donanımı bugün için yeterli.1080p oyunları oynatabiliyor.Zaten bugün satılan 1080 p üzeri tv deyok.Oyun performansıda gayet yeterli.4 çekirdekli işlemci olunca oyunları daha hızlımı oynıyıcaz? Yeterli grafik donanımıda var.Bil. alsınlar daha iyi grafik derlerse ama grafik donanımı bence yeterli.Ekstra özellik olarak bir güncelleme ile tüm film formatlarındaki filimleri destekler bir yazılım atılması ps3 ün satışlarını arttıracağını düşünüyorum.Film oynatıcı ürünler 200-400 tl arası satılıyor artık ve bazı tv ler bile ps3 ten daha fazla film formatını destekliyor.Donanım yeterli ama sony çalışanları bu konuda çalışma dahi yapmıyor.Telefonlar bile film formatları konusunda daha iyi oldu.Ps3 te alt yazı, format sorunları bide fat formatlı harddisk olduğundan günümüzde 3d 4gb filmleri bile bil. aracılığı ile izliyor insanlar tv nin altında duran ps3 yatarken.fat 4gb da büyük dosyaları harddiske yazamıyor.ntfs olmalı buda bi güncelleme ile.320 gb yer var ps3 te ama bu sorun yüzünden harici harddisk almak gerekiyor kolay film seyretmek için bide medya oynatıcı..Hepsini ps3 yapar abicim donanım var sony uyuma yahu..." ------ Bunun sebebi PARA PARA PARA. Şu an Ps3 ün kaldıramayacağı oyun yok. Ama adam akıllı oyun yok. Daha önceki yorumumdada yazdım. Sony Ps3 ün üstüne Ps2 kadar durmuyor. Kalite düştü, oyunar tatsız. Ps2 ile yakaladığı başarı grafiğini asla yakalayamayacak.

ps3 8 çekirdekli , ayrıca 4 çekirdekğe geri dönceklerini sanmam ama tasarruf için olabilir sonuçta hızlı br gpu ve hdd lazım , ayrıca directX gibi birşet olmadığı için konsollarada Hd7970 gibi bir cpu 10 yıl rahat götürür.

Bence ps3 ün donanımı bugün için yeterli.1080p oyunları oynatabiliyor.Zaten bugün satılan 1080 p üzeri tv deyok. ========= PS3 1080p oyun oynatamiyor. Oyunlar 720p.

PS3 1080p oyun oynatamiyor. Oyunlar 720p----- Arkadaşım şaka mı yapıyosun sen yoksa kendim mi şakasın. Piyasada bir yığın 1080p Ps3 oyunu var hala gelmiş burada nasıl 720p oyun var diye konuşabiliyosun. Ya bi araştırın sonra konuşun, çok komik ya

PS3 ÇIKALI YILAR OLDU HALA PS3 1080P OYUN OYNATMIYOR DİYEN KOMEDİLER VAR. BEYİN BEDAVA

7970 in fiyatı yaklaşık 1000 tl zaten ps4 ün kaç olur allah bilir

7970 in fiyatı yaklaşık 1000 tl zaten ps4 ün kaç olur allah bilir. ======== Ekran karti ile cipset fiyati farkli oluyor. 2014'de cikacagini ve 50 milyonluk anlasma yapacaklarini düsünürsek 400€ dolayinda olmasi gerekiyor fiyatin ama Türkiye'deki vergilerle yine 1500 T.L.'yi rahat bulur.

peki tahminen ne zaman çıkar ayrıca xbox na zaman yeni konsol çıkartır

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir