Yeni Windows 10 Mobile yapısı yayında!

Windows 10'un telefon sürümü için yeni yayınlanan yapı, hangi yeniliklerle geliyor?

  • Zeynel A. Öztürk
Yeni Windows 10 Mobile yapısı yayında!

Microsoft, Windows 10 Mobile Insider Preview'un 10586.71 numaralı yapısını dört gün önce "Fast" kanalındaki kullanıcılara sunmaya başlamıştı. Aynı yapı bugün, daha stabil yapıları almayı tercih eden "Slow" kanalına da sunulmaya başlandı.

Microsoft'tan Gabe Aul'ün 1 Şubat'ta paylaştığı tweet'e göre bu güncellemeyi yükleyenler, "performans ve kararlılıkta" geliştirmeler olduğunu fark edecekler. 10586.71'de bir dizi onarım ve geliştirme bulunuyor ancak bunların bazılarını sadece "Windows Phone 8.1'den yükseltenlerin" göreceği söyleniyor.

Değişiklik listesinde şunlar bulunuyor:

- Windows Update performans ve güvenilirlik geliştirmeleri.

- Windows Phone 8.1'den geçerken veri profili ve mesaj ayarlarının taşınmasında yapılan geliştirmeler.

- SensorCore API'ıları Windows Phone 8.1'den geçerken düzgün biçimde yükseltiliyor. Böylece fitness uygulamaları dahil birçok uygulama, etkinlik verilerine düzgün biçimde ulaşabiliyor.

- SD kart yerleştirildikten ve çıkarıldıktan sonra algılamada yapılan geliştirmeler.

- Daha önce eşleştirilen otomobil ve cihazlarla yapılan Bluetooth bağlantısında yapılan iyileştirmeler.

- Müzik dinleme sırasındaki güç tüketiminde yapılan geliştirmeler.

- Mobil veri kapalıyken yapılan uygulama içi satın almalar, artık düzgün çalışıyor.

- Kids Corner'da yapılan geliştirmeler.

Slow kanalındaki son yapı, Aralık'ta yayınlanan 10586.36 idi. Böylece Windows 10 Mobile'ın slow kanalı, yaklaşık iki ay sonra yeni bir güncelleme almış oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

fast ile yükledim. 930 kullanıyorum pil gücü sanki biraz daha iyi gibi geldi. ama hala whatsapp ve facebook messanger bildirim çubuğunda yanıt verme işlevi yok. facebooku kınıyorum bir uygulama geliştirsin.

@05 Şubat 2016 14:51 Üzülme küçüğüm, windows phone işletim sistemi de gelişir, en iyisi oymuş yaa, sabret kullanmaya devam et :) Ben ülkemizdeki insanları anlamıyorum bir gün gelişecek ümidiyle binlerce lira verip bir telefona katlanıyorlar, gelişmişini almak dururken!

@05 Şubat 2016 20:41 Bu droidci kafası da çok güzel ya sanki bize droidde dünyayı kurtarıyor bin Tl altında droid cihazlarla aynı wp cihazları karşılaştır hız ve kilitlenmeleri o zaman yaşa da bak bakalım uygulamamı önemli stabilite mi?

@05 Şubat 2016 20:41 senin dediğin gelişmemiş sistemleri biz kendimiz tercih ettik Microsoft gelişmiş sitemi de var merak etme insider nedemek bilmiyorsun öylece yorum yapıyorsun zaten bu tamamlandığında herşeyin farklı olacağını sende göreceksin senin kullandığında gelişmemiş merak etme hatalar dolu işletim sistemlerini kullanıyorsun farkında değilsin merak ediyorum da evinde neden windows kullanıyorsun ozaman?

Gelişmişi derken? Masaüstü bir bilgisayar donanımıyla bile hantal kalan androidler mi, yoksa baştan sona kapalı kutu olup whatsapp olmasa dosya bile gönderemeyeceğiniz iphone lar mı gelişmiş? Güldürmeyin insanı. Windows Phone OS olmasa akıllı telefon diye ne saçmalklara katlanacaktık.

@06 Şubat 2016 10:26 Android kullanmadığın belli. Sen fukara bir lumiacısın.. Elimde NOTE 5 var su gibi akıyor :) Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş.. Siz de kendinizi böyle avutun fukaralar....

@06 Şubat 2016 13:46 sanki kullandıgın androidi gercekten bir telefon sistemi mi görüyorsun adamlar her sene bir sürüm cıkarıyorlar ama kullanıcılar sürekli sorunlarla bocalıyor. elindeki note 5 yerine 300-500 tl lik bir telefonla kullanda görelim androidini su gibi akıyormu yoksa telefon buz kitlesine mi dönüyor

Wp adam androit sadece 1 sene kullanırsın ve kalırsın app dicek yok anlayan anladı

@06 Şubat 2016 18:26 zamanla şişip hantallaşan, program kaldırırken en çok kalıntı bırakan,dünyanın parasını verip içinde elle tutulur bir yazılım olmayan sisteme windows diyorum ben. Böyle saçma sapan bir işletim sistemi ve politikaları olan bir firmanın telefonundan ne hayır gelecek ki

Şuan en işlev teller iphone sen ne sallıyon gelmiş burda çöp wp yi savunuyu whatsapp olmasa dosya gönderilmiyomuş gönderen gönderiyo asıl wp de herşey kısıtlı ne jailbreak var ne bişey bi bok yok telefonda uygulama oyun kalitesi yerlerde gelmiş çöp le kral siatemi karşılaştırıyo bide utanmadan kıyaslıyo wp daha iyimiş hadi lan iphone gibi her istediğine cevap veriyomu yok kendini avut böyle akılsız telefon kullana kullana aklın gitmiş senin hahha

Sen android'de 200 300 tl lik tel al akıyor mu görürsün diyonda o lumia 520 720 falan menüye takılmanın alasını görürsün oyın açmak bile işkence uygulama oyun kalitesi yerlerde beş para etmez android de işlev var senin wp de bişey yok kendini avut anca

@08 Şubat 2016 10:36 Sallama bee.2 yıldır Lumia 720 kullanıyorum gayet akıcı.Donma kasma yaşamadım.Gelmiş burada ahkaö kesiyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost