YouTube'dan bir yenilik daha geldi...

Popüler video paylaşım sitesi YouTube küçük yenilikler yapmaya devam ediyor. İşte son sürpriz...

  • Ümit Öncel
YouTube'dan bir yenilik daha geldi...
YouTube yeni özelliklerle videolarını zenginleştiriyor.

İnternetin video paylaşım kralı olan YouTube, videoların puanlarını ve başlıklarını videonun içerisine yazmaya başladı. Ama bu, sadece YouTube videolarını özel "embed kodu" yardımıyla sitesine ekleyenler için düşünülmüş bir yenilik. Bu sayede seyretmekte olduğunuz video hakkındaki bu bilgileri, YouTube sayfasına gitmeden de görme şansına sahip olabileceksiniz.

Başka bir deyişle YouTube bunu aslında, kendi sitesi dışında paylaşılan videoları düşünerek hazırlıyor. Böylece YouTube videolarını sayfalarına ekleyen sitelerde de izlemekte olduğunuz videonun tam adını ve puanını rahatlıkla görebilmek mümkün olacak.

Bu özellik YouTube dışındaki bir siteden YouTube videosu izlerken puanını görüp izlemeye değer olup olmadığını karar vermenizi kolaylaştıracak olsa da, gelecekte çok daha fazlasına da şahit olabiliriz. Örneğin dış bir sitede izlediğiniz video hakkındaki yorumları okumanız veya favorileriniz arasına eklemeniz de mümkün hale getirilebilir ve kullanışlılık artırılabilir. Fakat tüm bunlar şimdilik kesinleşmiş değil, YouTube bir süre daha kullanıcıların bu ek özellikler için kendi sitesini ziyaret etmek zorunda olmasını tercih edecek gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

facebook'a eklediğim youtube videolarının alt kısmında benzer videolar ön izlemeli görünüyor ,sanırım bu da bi yenilik .

Nerden görelim ki ? Youtube mahkeme kararı ile engelli yasal değil yani.....

youtube sadece embed kodundaki flashın tasarımını değiştirmiş arama özelliği,yıldızlar gibi :) HQ ile birlikte geldi bunlar yeni değil

buradaki amaç dışarıdan gelen bant genişliği ihtiyacını azaltmak. tabii iyi düşünülmüş.

youtube kapalı değilmi nasıl fark edelim :):):)

youtube kapalı değilmi nasıl fark edelim :):):)
09 Şubat 2009 Pazartesi, 14:34

iyimisin yhaa sanki girmiyosunn

youtube a girmek isteyenler, youtube jacker programını yükleyip sorunsuz girebilir. proxy sitelerindeki gibi reklam vs. yok ve üye girişi yapılabiliyor.

C:\windows\system32\drivers\etc\
hosts dosyasını açın içine aşagıdakini, bir satır bosluk bırakarak;

208.117.236.69 youtube.com www.youtube.com

Ekleyip kaydedin cıkın. Özgürce youtube'a girin vtunnel gibi sinir bozucu sitelerle uğraşmayın yapamayanlar google da ara yaparak, mevcut olan resimli anlatımlara bakabilirler. (Bunu bilmeyenler için yazdım zaten biliyorduk tarzı yorumlar yazmayın)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play