YouTube Go ile Video İndirme Rehberi!

Google'ın bugün yayınladığı YouTube Go ile YouTube videoları nasıl indirilir? Açıklıyoruz...

  • Zeynel A. Öztürk
YouTube Go ile Nasıl Video İndirilir?

YouTube'un veri tasarrufuna yönelik yeni Android uygulaması YouTube Go, bugün beta aşamasını tamamlayarak Google Play Store üzerinde yayınlandı. Uygulama şu an Türkiye'de ve Asya gibi belirli bölgelerde kullanıma sunulmuş durumda.

YouTube Go ile nasıl video indirilir?

Standart YouTube uygulamasına çok benzeyen YouTube Go'da herhangi bir videoya dokunduğunuzda, videoyu indirmek için bir kutucuk açılıyor. Burada karşınıza "Basic quality" (144p gibi görünüyor), "Standard quality" (muhtemelen 360p) ve "High quality" (muhtemelen 480p) olmak üzere üç seçenek çıkıyor. Videoları 1080p gibi HD çözünürlüklerde indirmeniz ise mümkün değil gibi görünüyor. Uygulama, internet bağlantısı yavaş bölgeler ve depolama alanı dar olan telefonlara göre tasarlandığı için bu normal karşılanabilir.

İndirdiğiniz videoları Bluetooth üzerinden paylaşabiliyorsunuz, ancak paylaştıktan sonra karşı tarafın videoyu izleyebilmesi için güvenlik kontrolü için 15KB'lık bir aktarım yapması gerekiyor.

Google Play'den indirin: YouTube Go

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Youtube'un Audio Mode'u da olmalıdır. Kısacası her video'nun bir de audio dosyası kullanıma sunulmalıdır. Böylece Youtube'a Spotify İşlevi de kazandırabiliriz. Buna olağanüstü ihtiyaç var. Youtube bu projeden olağanüstü kazançlı çıkacaktır. Diğer taraftan bu proje kota konusunda da kullanıcıları rahatlatacaktır. Canlı yayınlarda da Audio Mode Projesi kullanılmalıdır. Kullanıcı örneğin haberleri veya spor musabakalarını sadece dinlemek isteyebilir. Google bu projeyi mutlaka düşünmelidir...

@cleverman Böyle bir mod sanırım ücretli YouTube Red hizmetinde var. YouTube böyle bir işlevi ücretsiz sunmak istemiyor olsa gerek...

Zahmet etmeseydiniz, her türlü indiriyoruz ki biz. :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost