Digitus DN-13007 incelemesi Mini Hub

USB cihazlarınızı ağdaki bilgisayarlarla paylaşın.

Oynat Digitus DN-13007 Özellikle ofisler için uygun olan cihaz sayesinde Network desteği olmayan yazıcılarınızı da artık ağa dahil edebilirsiniz.
Ethernet arabirim hızı 10/100 Mbps.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Küçük boyut
  • Kolay kurulum
  • Yetersiz USB yuvası
Bimel tarafından test merkzimize gönderilen ve USB Network Multifunction Server adını taşıyan ürün ilk bakışta ufak boyutları ile dikkat çekiyor. Ürünün işleyişinden bahsetmek gerekirse USB bağlantısına sahip cihazları Ethernet portu üzerinden birçok bilgisayar ile aynı anda paylaşmanıza imkan tanıdığını söyleyebiliriz. Ürünün destellediği cihazlar arasında yazıcı, depolama cihazı, tarayıcı, harddisk (FAT 16 ve FAT 32), flash bellek ve kart okuyucu cihazları örnek gösterebiliriz. USB 2.0 destekli olan cihazın iki adet USB bağlantı yuvası mevcut. Büyük ve orta boylu işletmeler açısından düşünürsek iki adet yuvanın pek de yeterli olduğunu söyleyemeyiz. Bu durumda fazladan bir de USB çoklayıcı satın almanız gerekebilir. Öte yandan cihazın Ethernet arabirim hızı ise 10/100 Mbps. Her ne kadar bu hız yazıcılar ve tarayıcılar için yeterli olsa da yüksek veri transfer hızı gerektiren flash bellekler, kart okuyucular ve depolmaa cihazları için bir darboğaz oluşturacaktır. Bu durumda arabirim hızının 1 Gbit olması bu tür darboğazlara engel olabilirdi.
Özetle

Özellikle ofisler için uygun olan cihaz sayesinde Network desteği olmayan yazıcılarınızı da artık ağa dahil edebilirsiniz.

Digitus DN-13007 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Digitus DN-13007
Ürün Türü USB Hub
CHIP Online Notu 68
Üretici Digitus
Teknik Detaylar
Arabirim RJ45
USB Yuvası 2x USB 2.0
Ethernet Hızı 10/100 Mbps
İşletim Sistemi Windows 98SE/ME/2000/2003/XP/Vista
Boyutlar 100 x 70 x 26mm
Diğer SMB/CIFS ve FTP file server desteği

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Acaba harici harddisklerde NTFs denemesi yaptınız mı? Yapmadıysanız ve aygıt elinizdeyse yapabilir misiniz? Çünkü Torrent kullanımı sırasında harici harddiski ethernet destekli almaktansa normal harddisk kutusu alıp onu usbden(belkide çoklayıcısından çoğaltarak) takarak daha kârlı bir iş olarak kullanabilirim, kullanabiliriz, şuanki çoğu torrent ve dosya rahatlıkla 4 GB yı geçebildiği için fat 32 olması sorun olacaktır.

Ürün NTFS dosya sistemini destekliyor. Harici disk desteği de mevcut.

Bende asus 600g marka modem var. bu anlatılanlar benim kullandığım modemin sadece bir özelliği.(üstelik kablosuz olarakda bağlanabiliyorsunuz)başka özellikleride var tabiki. ayrıca ilgilenenlere asusun 700ge modemini öneririm.
bu ürünle ilgili tanıtımda cevapsız sorular var.mesela ilgili ürün bütün yazıcıları tanıyormu.en azından hp1020 model yazıcıyı takıp bir deneseniz.
böyle ürün tanıtmaya ne var.(bak bu kablo,bu ilgili ürün,bu cd si laga luga..).
tanıtımın artı ve eksilerine gelelim,artısı: ürünü en azından kutusundan çıkartmışlar :))

Peki webcam bağlayabilir miyiz?
WebCam bağlanabilen buna benzer ürünler var, o tarz bir cihazla webcaminizi IP Camera'ya dönüştürebiliyorsunuz...Acaba bu cihazda da olur mu?

Elimde 2 tane 1 tb lık western digital marka harici disk var.serverdan yedekleme yapmam gerekiyor fakat usb kullanmadan almam lazım acaba bu ürün işimi görürmü veya yeteri kadar işimi görürmü?şimdiden teşekkürler.

Sen de yorum yaz