Oynat Altın oran mucizesi Dünyanın altın oranı, Kabe, İslamiyet ve Hz. Muhammed hakkında harika bir film geliyor. 2009 yazına kadar hayatta kalmaya çalışın!

Altın oran mucizesi

Dünyanın altın oranı, Kabe, İslamiyet ve Hz. Muhammed hakkında harika bir film geliyor. 2009 yazına kadar hayatta kalmaya çalışın!

Gönderen: Mümin

Okuyucu Yorumları

Toplam 28 Yorum

Altın oran'ı Hıristiyanlık, Budizm, Stonehenge, piramitler, eski yunan ve kolomb öncesi amerika mimarisinde duyduk, şimdide sıra İslam mimarisinde galiba.

Olasılık hesaplarına göre imkansızdır deniyor. Halbuki pekala da olanaklıdır. Dünya üzerinde sonsuz nokta tanımlanabilinir altın orana uyan. Kuran'ın kendisi zaten mucize. Neden böyle şeyler yapılarak para kazanılmaya alet ediliyor Kutsal kitabımız?

ben izleyince inanmadım ama gerçekler araştırmalar sonucunda ortada

pekala olanaklıdır diyen arkadaş ; sen çok mu biliyosun... anlamadıgın çok belli,orda anlatılmak istenen o değil,bir daha izle sen

Sonsuz nokta tanımlanabilir diyorsun da, acaba neden bu nokta Kabe, bunu hiç düşündün mü, bunların hepsinin bir arada olması Allah'ın varlığının delili değil midir?

bu oranın ne olduğunu merak edenler en azından wikipedia ya da başka kaynaklara bir zahmet baksınlar. m.ö 5. yy da geliştirilen bir formülün bin yıl kadar sonra bir yerlerde bulunması gayet mümkündür.

Bu Allah'ın varlığını kanıtlayan milyarlarca delilden (keşfedilemeyenlerde dahil) sadece biridir.Eğer bir insan tüm bu delillere rağmen Allah'ın varlığını inkar ediyorsa ya anlamak istemiyor ya bir çıkarı yok oluyor (Allah korkusu olmayan insan nefsi ne isterse yapar) ya da çevresi buna imkan vermiyordur.Son sözüm de (Allah'ın varlığını kabul edip,etmiyorcasına davrananlar için)Küçük bir çocuğa bitmez tükenmez bir hazine verseniz çocuk yanaşmaz ancak bir şeker verseniz bu hazineye tercih eder.Siz bilinçli çocuklardan olun...

da vinci'nin şifresini okuyan sınırları zorluyor arkadaş. ben bunu bilirim bunu söylerim

Bırakın arkadaş düşündüklerini söylesin isteyen inanır, isteyen inanmaz. Ama ben kişisel olarak bu araştırmadan çok etkilendiğimi söyelmek isterim.

Altın oran "Fibonacci serisi" 'inden oluşturuluyor ve bu serinin oluşumu 1 ile 1 'in toplanmasından daha karmaşık değil.

bu arada arkadaşlar neden video sonunda 2009 yazına kadar hayatta kalmaya çalışın diyor anlamadım?

Sonsuz Mutluluk Yüce Rabbime iman.Dünyada yaşanan diğer mutluluklar sadece tadımlık.

"bu arada arkadaşlar neden video sonunda 2009 yazına kadar hayatta kalmaya çalışın diyor anlamadım?"
Galiba 2009'da bununla ilgili bir film çıkacak.

ya inanmak istemeyen istedigi kadar mucize olsun yine inanmaz inana etrafına bakması yeterli

altın oran fibonacci serisinden bulunmaz altın oran mutlak bir uzunluğun yarısının köşegeninin alınıp aradaki farkın eklenmesiyle oluşur formüle bakarsan anlarsın zaten. sadece kullanılan bir araçtır ilahi bir sayı değildir tıpkı pi sayısı gibi ve dünyada bu değerleri verebilecek 4 noktadan sadece birinden bahsediyosunuz

Fibonacci serisinde, her sayı, kendisinden önceki iki sayının taplamına eşittir. 0+1 =1, 1+1=2, 1+2=3, 2+3=5..... . Yani basit bir toplama işlemiyle elde edilebilir.

0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610, 987, 1597, 2584, 4181, 6765, 10946, 17711, 28657, 46368 ve devam eder.

Fibonacci serisinden altın oranı elde etmek için(düşük değerdeki sayılar hariç), serideki herhangi bir sayıyı bir önceki sayı ile bölmek yetrlidir.

10946/6765 =1.618... <-Altın oran
17711/10946=1.618... <-Altın oran
28657/17711=1.618... <-Altın oran
46368/28657=1.618... <-Altın oran, ve tabii ki bu devam edebilir.

Altın oran hakikaten bi mucize. Allahu Teala nın inanmayan iman etmeyenlere yardımı, sonsuz merhametininden biri.Evet, O bizi seviyo ama biz Onun için ne yapıyoruz,bazılarımız Onun benzersiz kudretinin nelere kadiir olacağını bile algılayamıyoruz.Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

sonsuz nokta tanımlanabilir diyen arkadaş doğru söylüyorsun vanı yada newyorku yada işine gelen bi yeri alırsan tanımlanabilir. ama kutup noktaları ekvator çizgisi gün dönüm çizgisi gibi gerçek noktaları kıstas alırsan bir kaç olasılık çizgisi elde edersin. mesela kabenin güney ve kuzey kutup noktalarına göre altın oran noktası olması gösterirki kabenin üstünden geçen ve ekvatora paralel bir çizginin üstündeki bütün noktalar aynı şekilde altın orandır. bu çizginin altında kalan bölümün ne kadarı deniz ne kadarı kara. ikinci kıyaslamada gün dönüm noktasına göre doğu ve batı arasındaki altın oran çizgisi bu sefer kabenin üstünden geçen ve boylam çizgilerine paralel bir hat verir yine bu çizginin altında kalan yerler doğu ve batıya göre altın oran noktasındadır. ve bu iki sanal çizginin kesiştiği sadece iki nokta bulunur. bunlardan birisi okyanusa düşer diğeri kabenin üstünden geçer. Bu gayet bilimsel bir tespit. kabenin bulunduğu mahal ademden beri yani insanlığın varoluşundan beri kutsal olmasını göz önünde bulundurursak ve "KITALAR (PLAKALAR) ARASI SÜRÜKLENME" düşünüldüğünde kabenin altın oran noktasında yaratılmadığı asil görülmesi gerekenin "KABENİN DÜNYANIN ALTIN ORAN NOKTASINA HAREKET ETTİĞİ" gerçeğidir. kabeninin konumunun milyonlarca yıllık bir hareketle altın oran noktasına gelmesi bence esas olarak bir "ZAMAN" kavramını işaret ediyor. Milimi milimine kabenin altın oran noktasına oturduğu zaman önemli bişeyin eşref saatine işaret olmalı. şu anda böyle ince hesaplama imkanım olmadığı için bişey söylemeyeceğim. mesela Kabe tam altın oran kesişme noktasına geldiği zaman geçmiş zamanda bi yerlerdeyse o zaman önemli birşey gerçekleşmiş olabilir " HZ: MUHAMMED'in nuzulü ve KURAN'IN İNDİRİLİŞİ" gibi. veyahut bu durum gelecek zamanda gerçekleşecekse islam dünyasında gerçekleşmesi beklenen önemli olaylara haber veriyor olabilir "HZ. İSA'nın inişi, HZ. MEHDİNİN ortaya çıkması ya da KIYAMET" gibi. Kesin olarak saniyesi saniyesine santimi santimine kabenin kıtasal hareket sonucu ne zaman altın oranların kesişme noktasına orturduğu/oturacağı hesaplanabiliyorsa hesaplanmalı. Bu konudaki zaman kavramı bu gün bu ay değil çünkü kıtalar maksimum senede 1 cm kadar hareket ediyor.... Bu keşiften hareketle daha bir çok önemli keşif yapılabilir...

Allah'ın kuran'ı kerimde belittiği gibi 'Şüphesiz inanmak isteyenler için apaçık deliller vardır'.Bu yüzden fazla soze gerek yok...

Dünya çağlar atlıyor, biz orta çağ kaderciliğine saplanıp kaldık. Sinemayı da cemaatleştirdiler ya, bütün dertler bize teğet geçsin işallah!

Altın Oran'ın efsanevi ismi Leonardo Da Vinci... Vinci, geceleri merzarlara gider ve insanların isteletlerini ölçermiş ve Altın Oran'ı o şekilde keşfetmiş... Yüzyıllar Nadiren dahiler yaratıyor değil mi?

Gerçekten tuhaf.

http://suphecimelek.wordpress.com/2009/04/28/kutsal-gizemler-ve-altin-oran-mucizesi/

Bu rakamı 1+1 kadar basit tanımlayanlar sanıyorum bu rakam bulunduktan sonra insan iskeletinin evrim geçirerek bu orana uygun ölçülere ulaştığını düşünüyordur. Peki dünyada olanlar hatta kainatta. Bunlar da o matematik kuralını bulduktan sonra mı bu oranı vermeye başladı. İnsanın her koşulda estetik bulduğu bir oran ise mimari yapılarda bu oran keşfedilmeden önce de sadece bu nedenle kullanılmış olamaz mı? Burada anlatılanlar doğru değerlerse bundan ötesi bahanedir.

Selamlar, cidden ben de öyle oduğunu kanıtlamak isterdim... hatta konuşmacının dediklerini yaptım...

Boylam: 360/1.61803 =222.493 = 42.29'.32'' doğu/batı
Enlem: 180/1.61803=111.246 = 21.14'.45'' kuzey/güney

Google Earth'den sağlamak istedim... ama ne yazık ki bahsettiği yer dünya haritasında afrikada Mekkeden kuş uçuşuyla 276.96 km ötesinde doğuda bir nokta çıkıyor. Tam bir altın oran (1 + karekök(5))/2 dir...yaklaşık olarak 1.61803..aldım

Şu da var, sen bu altın orana uyan dünyada 3 yer daha bulabilirsin. doğu boylamını batı kuzey enlemini de güney olarak al ve kombinasyonlarını dene sonuçta elinde altın orana uyan 4 nokta çıkacaktır.

Ayrıca belirtmek istediğim bir nokta daha dünyada boylamlar ingilteredeki greenwich'e göre beilrleniyor. Başlangıç yani 0 boylamı ingilterede. Yani bu standardı ingilizler değil de japonlar belirlemiş olsaydı bu 4 nokta da çok farklı yerlerde çıkacaktı

Coğrafyadan eğer hatırlarsan kıtalar aslında mağmanın üzerinde yüzen adacıklar...bu adacıklar yani kıtalar ve teknonik plakalar hareket ediyorlar yani aslında bundan 100.000 yıl sonra akdeniz olmayacak afrika türkiye ile birleşmiş olacak... daha önce mekke de çok daha başka bir yerdeydi ve bundan 1000 yıl sonra daha başka bir noktada olacak. O zaman dünyanın merkezi çok daha farklı bir yer olacak.
Öyle görünüyor ki bu video insanların dini duygularını yine sömürmeye ve onları aldatmaya yönelik bir yapım...

Mekke’nin 276 km doğusu yine Mekke sınırları içindedir. Yani Mekkeden dışarı çıkmıyor gerçekten de, belgeselde hatalı bir şey yok. Sanki birşey bulmuş gibi fırlamayın Kanına dokunmuş ki bu arkadaşın her foruma gidip copy paste yapmış.

tam tersine, kıtaların deli gibi hareket ettiği bir zman çizgisinde, insanoğlunun uzaya çıktığı ve kabenin yerini gördüğü bir duruma denk gelmesi ayrı bir düşündürücü durum, greenwich in insan ürünü ve izafi olması da, toplumların yönlendirildiğini ve kaderi ispatayan babaşka bir hikmet.. Siz körsünüz kör…

Bu mutlaka ki bi mucize üstelikte bilimsel bişey arkadaşın hala cemaaetleşme filan sayıklamasına gerçekten bayaaaa bi güldüm: ))))))) dinden bu kadarmı korkuyosun arkadaşım insan bilmediği şeyden korkarmış korkunun üzerine git bence.. dizsizlik afyon olmuş zamanla demekkii : ))))))))

Yani bu ifadelerle dünyada 3 nokta daha bulunabilir...

Sen de yorum yaz