Oynat İşte Galatasaray'ın stadı! Önümüzdeki sezona yetişeceği açıklanan Galatasaray'ın yeni stadı Türk Telekom Arena'yı bitmeden görün...

İşte Galatasaray'ın stadı!

Önümüzdeki sezona yetişeceği açıklanan Galatasaray'ın yeni stadı Türk Telekom Arena'yı bitmeden görün...

Stad hakkında ilginç notlar:
» Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, spor alanında gerek sponsorluk faaliyetleri ve bu çerçevede verdiği destekler gerekse Türkiye'de sporun altyapısına yatırım yaparak gerçekleştirdiği kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarıyla önemli adımlar atmıştır.


» Türk Telekom, Türkiye spor tarihinde bir ilke imza atarak stadın isim hakkı sponsorluğunu üstlenmiştir ve bu çerçevede Galatasaray'ın yeni stadyumu sezonun ikinci devresinde ilk maçın oynanacağı 2011 Ocak ayından itibaren, 10 futbol sezonu boyunca "Türk Telekom Arena" olarak anılacaktır.


» Stadın halen iç mimarisiyle ilgili çalışmalar sürdürülüyor. 2010- 2011 sezonunun 2. yarısından itibaren Galatasaray maçlarını Türk Telekom Arena'da oynamaya başlayacak.


» 52 bin 647 seyirci kapasitesi, 190 metre enine ekseni, 228 metre boyuna ekseni ile dünyanın sayılı stadyumları arasında yer alan Türk Telekom Arena, aynı zamanda Türkiye'nin en teknolojik ve özgün spor komplekslerinden birisi olma özelliğini taşıyor.


» Türk Telekom Arena'nın 4 bin 500 araç kapasiteli otoparkı bulunuyor. Metro bağlantısının tamamlanması ile birlikte stadyuma ulaşım çok kolay olacak.


» Türk Telekom Arena'da ayrıca özel VIP Girişleri, yeme içme hizmetlerinin dahil olduğu VIP salonları, Loca/VIP Koltuklara özel olarak ayrılmış stad içi otopark alanları, özel giriş yolları, stad girişi öncesi araç bırakma alanları gibi birçok özel hizmet almak mümkün. Türk Telekom Arena'da, 3. ve 4. katlarda satışa sunulan 6, 8, 10, 12, 15 ve 18 kişilik olmak üzere toplam 157 adet loca bulunuyor. Statta, 4 bin 845 adet VIP koltuk bulunuyor.


» Türk Telekom Arena stadyumu mimari kalitesi, kullanılan üstün teknik, formu, karakteri ve estetik özellikleri ile dünya mimarisinde ulaşılan üst seviyeyi temsil ediyor. Dünyadaki çoğu örneğinin tersine düz arazi yerine Seyrantepe'nin engebeli arazisi üzerinde, tepede konumlanması, stadyumun estetik görünümünü daha da güçlendiriyor. Engebeli arazinin yol açtığı güçlüklerin en ileri teknik uygulamalarla aşıldığı mimari yapı, bu özelliği ile de dünyanın özel projeleri arasında yer alıyor.


» Türk Telekom Arenanın loca ve koltuklarının konumları, eşsiz bir görüş açısı ile her maç deneyiminin bir görsel şölene dönüşmesini sağlıyor.


» Projenin mimarisi, dünyaca ünlü mimarımız Mete Arat tarafından gerçekleştirildi. Almanya'nın Stuttgart kentinde yaşayan dünyaca ünlü, birçok ödül sahibi mimarımız Mete Arat'ın önemli projeleri arasında Almanya Milli Kütüphanesi, Leipzig, Oldenburg, Stuttgart Porsche Arena kapalı spor salonları ve son olarak geçen yıl restore edilip Dünya Kupası maçlarının oynandığı Stuttgart Gottlieb - Daimler stadı da yer alıyor.


» Türk Telekom Arena tasarımından işletmesine, ulaşımdan ve teknolojik altyapısına kadar daha önce Türkiye'de görülmemiş olan bir anlayışla inşa ediliyor. Stad, sadece Galatasaray maçlarına değil birçok etkinlik ve organizasyona da ev sahipliği yapacak.Okuyucu Yorumları

Toplam 39 Yorum

boşun İzlemeyin videonun doğru dürüst bişey gösterdiği yok sadece vip bölümlerini göstriyor. çok kolpa olmuş

Senelerce avrupada yüzümüzü güldüren galatasaray'a yakışan bir stad oldu.

bir galatasaraylı olarak artık bu re re ra ra marşını çok şımarık ve çocukça buluyorum ayrıca chip 10 mbit internete abone oldum yinede sizin serverdan videoları takıla takıla izliyorum bir çözüm bulun şuna.

boşuna mı =D =D

Türkiyede bu videoyu yapabilecek grafikerler varmıymış ya?

Videoyu hazırlıyanlanlara teşekkürler stad beni pek ilgilendirmesede grafik için baktım en son saniyelerdeki gölgedeki yanım sönme dışında orta seviyeli türkiye için kaliteli bir vidyo olmuş hazırlıyanlara teşekkürler.

şarkı olmamış . çocukça bir video . grafikler güzel ama şarkı olmamış

istanbulda olanlar bilir ancak stadyumun yeri ÇOK KÖTÜ! inönü tam beşiktaş ve taksimin dibinde cafeler restaurantlar meydanlar saraçoğlu ise zaten bağdat kızıltoprak ve kadıköy meydanın dibinde ali sami yen ise tam mecidiyeköyde şişlinin kalbindeydi tamam metro yapılacak falan ama bu stadın içine yapılacak PUB falan çok pahalı olur etrafı BOMBOŞ arkadaşlarla gidip maç öncesi takılamazsın konser falan veremezsin kötü ya

arkadaşım o videodaki müzik galatasaray marşı (: galatasaraylı bir insan gururlanır baskası anlayamaz ondandır

arkadaşlar yakın zamanda bitecek stadımızdaki parçalar herşey hayal ürünü değil gerçek şarkımızda güzel olmuş yanına cuk oturmuş yakındaki patlamayı sabırsızlıkla bekliyor olucam yeni stadımızdaki ilk derbi fenerbahçe ile olacak maçı sabırsızlıkla beliyor olacağım

inşallah gs taraftarları bu güzide stadın değerini bilirler ve buldukları gibi bırakırlar. gerçekten dünya standartlarında bir stad ve diğer kulüplerin stadları da en az bu stad kadar olmalı diye düşünüyorum.

çok güzel rerere rarara gasay gasaycimbom bom

o stad sizin değilki devletin neden bu kadar seviniyorsunuz garibanlar vah vah vahyazık ama yinede üzülmeyin bakın devlet sahip çıktı ya oda olmasaydı ortada kalırdnız be

Nasıl devletin yahu ALİ SAMİ YEN stadının yerini niye sattık
ALİ SAMİ YEN yerini sattık bedavaya stat yaptırdık kıskanmayın...

sonuçta stadın kullanım hakkı bizde

stadımızda çok güzelmiş tüm personelin eline sağlık güzel güzel oynicaz kıs kananlar çatlasın

o stad sizin değil diyen arkadaş üzülme senede 1 kere siz de bu statda oynayacaksınız :)

KIZKANANLAR ÇEKEMEYENLER ÇATIR ÇATIR ÇATLASIN

hiç güzel değil..

SüpeR oLmuŞ waR yHa inŞ viDeoDaKi qiBi oLuR :D Seni SeviYoRum CimBom.!!!

Eşeğe altın semer vurmuşlar... :D

harika olmuş kıskanmasınlar.ONLARINDA OLUR

HARİKA OLMUŞ BUNDAN İYİSİ CAN SAĞLIĞI AMA BİRDE BURDA TOPU İYİ OYNAMAK LAZIM YOKSA STADA AYIP OLUR

süper kıskananlar kötü şeyler söylüyo nazaretme ne olur çalış seninde olur

aman fazla göstrmyin snra fenerliler korkar morkr glemez şimdi :D

alisamiyen için derlenen şarkıyı dinledim inanın çok üzüldum ama inşallah arenada daha büyük başarılar yaşarız selamlar

yalnız degilsin galatasaray ali samiyen yoksa arena var burda teriz kanaryayı kartalı kanarya kartal uçamaz burada iyi şanslargs

en büyük galata saray

gs in türkiyede 1. olduğunu söylüyorlar.....

en buyuk demeyelım en kalıte futfol lıderım aslan dıyelım en buyuk aslan dır proplem styla

ona herşey feda ona eniyisi yakışır .emeği geçenlerede saygı dumak lazım

galatasarayın hep yanındayız yeni stadlarında iyi şanlar dioruz

fenerliler aglamasın olarında olur diyecem ama paraları yetmez..

akıllı olun düzgün takım tutun

@14 Şub 2011 18:44 aklımızı tuttuk galatasaraylı olduk

katılıyom aga ya sn hangi takımlısın ? :)

yaa inşallah türk telekom arena olurda aslanımız oradada östersin kendini

ovmay gatttt diyrum süper

Sen de yorum yaz

 

Turhost