Çift işletim sistemi

Sabit diskinize farklı işletim sistemleri kurabilir ve birinden diğerine kolayca geçebilirsiniz.

vmware çift işletim sistemi
Genellikle bilgisayarınızdaki Microsoft işletim sistemini yükseltmek ya da Windows XP gibi yeni bir işletim sistemini kurmanız sorunlara neden olmaz. Ancak, mevcut işletim sisteminin üzerine eski bir işletim sistemini yüklemek beraberinde çeşitli sorunlar getirir. Windows XP, kendi üzerine Windows 98 ya da Windows 2000 gibi daha eski bir işletim sistemi kurulmasına izin vermez. Hoşlanın ya da hoşlanmayın,eski işletim sistemini kurmak için önce sabit diskinizdeki Windows XP içeren disk bölümünü biçimlendirmeniz gerekir.

VMware Workstation yardımıyla Windows XP altında Windows 98 ya da Linux Mandrake 9 gibi işletim sistemlerini kurabilirsiniz. Kurulan bu işletim sistemlerini kaldırmak çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşir. Sanal bilgisayar (kurduğunuz her işletim sistemi) sayısı donanım kapasitesine göre değişiklik gösterir.

Ağ ve güvenlik işleriyle uğraşan kullanıcılar, sadece tek bir bilgisayara sahip olduklarında, bazen sıkıntılı deneyimler yaşayabilirler. Bu durumda PC'nize yerine VMWare Workstation gibi daha ucuz bir alternatif yazılım kullanarak sanal ağ oluşturmayı deneyebilirsiniz. Bir sanal bilgisayardan diğerine, bilgisayarınızı yeniden başlatmadan,k olayca geçiş yapabilirsiniz. Bir yazılımın değişik Windows sürümleriyle çalışmasını karşılaştıracaklar için çok kullanışlı bir yöntem olduğunu göreceksiniz. Bu anlatılan adım adım kurulum,işletim sistemi kurma deneyimi olanlar için oldukça anlaşılır olacaktır. Ancak eğer tecrübeli değilseniz bu sayede sisteminize zarar vermeden işletim sistemi kurma tecrübesine de sahip olabilirsiniz. Yazılımın deneme sürümünü www.vmware.com/download/ws adresinden indirebilirsiniz.
DEVAMI:VMware kurulumu ve çalıştırılması
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • 2121

  Ziyaretçi
  16 Ara 2011 14:04

 • bu programla çile çekmeyin virtualbox kurun çok daha iyi...

  dabbe1
  29 Ağu 2011 12:09

 • mrb ben vm work station programını indiriorum ama acamıorum bunun nedeni ne olabilir lütfen yardım edin

  Ziyaretçi
  19 Eki 2009 22:43

 • Arkadaşlar VMWare Workstation 6.5 kurma dosyasını çalıştırıyorum ama hiç bir şey yapmıyor. kurma dosyasını cd'ye kaydedip yüklemeye çalıştım, yükleme oldu sanırım. Yani kuruldu ve kısayolları falan masaüstünde var ama kısayolunu tıklayınca da program açılmıyor. Sebebi ne olabilir? Çift çekirdekli sistemlerde bi problem çıkıyo mu? Sebebi bu olabilir mi?

  Ziyaretçi
  06 Ara 2008 17:18

 • yaa kimse cvb vermiyoo sanal olan bilgisayar ekrna akrtını görmüyoo
  bunu bilgilendircek olan yokmu yaa
  nasıl insa nsınız herkez bi ağızda nbişeyyy kurulmasını kuruluyo ama sürücüleri yüklenmeiş bi bilgisarya ne yapılabilir sölermisiniz işte aynı onun gibi bişey buda

  Ziyaretçi
  12 Eki 2008 09:00

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

40 harika duvar kağıdı!Haftanın duvar kağıtları: Masaüstünüz için yepyeni, yüksek çözünürlüklü duvar kağıtları burada!

Güneş tutulması kareleri!Haftanın duvar kağıtları: Sık şahit olmadığımız güneş tutulmalarını konu alan kareler, burada!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar