10 milyar yenlik birleşme ve satın alma fonu

Alcatel Daydream uyumlu Alcatel akıllı telefonlar ve yeni VR deneyimlerinin ardından, 10 milyar yenlik birleşme ve satın alma fonuna katılıyor.

10 milyar yenlik birleşme ve satın alma fonu

TCL Communication Technology Holdings Limited (İştirakleri ve bağlı şirketleriyle birlikte "Grup" olarak anılan "TCL Communication" ya da "Şirket"; HKSE hisse kodu: 2618) mayıs ayı ve 2016'nın ilk beş ayı içerisindeki cep telefonu ve diğer ürünlerin gerçekleşen teslimatına dair denetlenmemiş verilerini duyurdu. 

Grubun Mayıs 2016'daki cep telefonu ve diğer ürünlerinin toplam satış hacmi yıldan yıla yüzde 11'lik artışla 6.133.000 üniteye ulaştı. Denizaşırı pazarlarda cep telefonu ve diğer ürünlerin satış hacmiyse yıldan yıla yüzde 24 oranında bir artışla 5.869.000 üniteye ulaşırken, Çin pazarına yapılan teslimatlar 264.000 üniteyi buldu. Akıllı cihazların satış hacmi 3.219.000 ünite olarak gerçekleşirken Grubun söz konusu aydaki toplam teslimatlarının yüzde 52'sini oluşturdu. 2016'nın ilk beş ayında cep telefonu ve diğer ürünlerin kümülatif satış hacmi 27.985.000 ünite olarak gerçekleşirken, akıllı cihazların kümülatif satış hacmi 14.597.000 ünite oldu. 

Grup, Premium ürünler ve servis deneyimleri sunmaya kendini adayan bir cep telefonu üreticisi olarak VR (Sanal Gerçeklik) teknolojisi ve ekipman gelişimi üzerine yaptığı yatırımları artırmayı sürdürüyor. Grup, Mayıs ayında Alcatel'in, Google'ın Daydream platformunu destekleyen ilk küresel cep telefonu markaları arasında yer aldığını ve Daydream uyumlu akıllı telefonların 2017'nin ilk yarısında satışa sunulacağını duyurdu. Halihazırda Grubun mühendisleri ve tasarımcıları sürükleyici ses deneyimi, daha iyi görüntü ve müzik, oyun, eğlenceyi içeren premium içerikler sunarak platformun kullanıcı deneyimini geliştirmek için Google ile birlikte yakın bir şekilde çalışıyorlar. Grup ayrıca, VR ekosistemini donanımdan içeriğe ve kullanıcı deneyimine kadar geniş bir skalada yenilikçi çözümler sunarak zenginleştirmeye kendini adamış bulunuyor. Grubun tüketicilere, ihtiyaçlarına uygun en yeni VR teknolojilerini sunma kararlılığı da sürüyor.

Tüm bunların yanında en yeni seri ürünler küresel çapta kademe kademe piyasaya sunuldu. Grup, aralarında amiral gemisi akıllı telefonu IDOL 4S (VR kutusuyla birlikte), Windows 10'lu ilk ikisi bir arada tablet 4G LTE klavyeli PLUS10, takip ve konuşma özellikli çocuk saati MOVE TIME'dan oluşan üç adet yeni akıllı mobil cihazı mayıs ayında Filipinler'de satışa sundu. Yeni seri ürünlerin satışa sunulması Grubun Asya Pasifik bölgesindeki pazar payını yeniden kazanmaya yönelik azminin de bir göstergesi.

TCL Corporation ve Tsinghua Unigroup tarafından 2016'nın ilk bölümlerinde 10 milyar yuanlık bir birleşme ve satın alma fonunun kurulmasının ardından, TCL Corporation mayıs ayında bir başka 10 milyar yuanlık birleşme ve satın alma fonu kurmak için Hubei Yangtze Nehri Rehberlik Fonu ve Hubei Bilim ve Teknoloji Yatırım ile iş birliğine gitti. Söz konusu yatırım, TCL Corporation'un sektörel gelişim planı çerçevesinde önemli bir adım olarak görülüyor.

TCL Corporation ve Grup, endüstri entegre bir ekosistem oluşturmak, kapsamlı "Zeka + İnternet" stratejik dönüşümü öne çıkarmak "Ürün + Servis" iş modelini geliştirme amacıyla Yangtze Nehri Ekonomi Kuşağı boyunca gelişen sektörlerin yarattığı fırsatları değerlendirmek için yarı iletkenler ve "Internet+" gibi alanlara odaklı yatırım yapıyor.

Cep telefonu ve diğer ürünlerin satış hacmi(denetlenmemiş veridir)

(Ünite 000)               Mayıs       Mayıs    Yıldan Yıla    Ocak-Mayıs  Ocak-Mayıs  Yıldan Yıla

                                    2016         2015       Değişim %        2016             2015          Değişim %

Toplam                        6.133        5.508          +11              27.985         27.064              +3

Akıllı cihazlar dahil    3.219      3.687           -13               14.597        17.023              -14

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost