12MP cep kervanının ikinci ismi de belli oldu

Sony Ericsson'un 12 MP Idou'su yanlız kalmayacak: 12 MP kervanının ikinci yolcusu burada...

  • Selim Öztürk
LG, 12MP kameralı cebiyle sınırları zorlayacak...
LG, 12MP kameralı telefonunu bu yıl içerisinde kullanıcılarıyla buluşturacak.

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan LG, Sony Ericsson'un Idou'sundan sonra 12 megapiksel cep kervanına katılan ikinci isim oluyor.

Yeni telefonuyla ilgili önemli ipuçları veren LG, 12 megapiksel sensörü bulunan bir kameralı telefon satın alan kullanıcının, iki araç arasında kalan ve daha büyük motor gücüne sahip olanı seçen kullanıcının durumuna benzetti. 12MP fotoğrafların kullanıcılar tarafından iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden LG, bu tür fotoğrafların oldukça fazla boyutlara sahip olduğuna ve bu fotoğrafları bir başka cihaz ya da bilgisayara göndermenin pek de kolay olmadığına vurgu yaptı.

Kamera çözünürlüğünün yüksek olmasının tek başına tüketicileri memnun edemeyeceğini de dile getiren LG, bunun yanı sıra optik zumun da kayda değer bir öneme sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Yeni telefonuyla ilgili fazla detaya inmeyen LG'nin 12MP'li yeni kameralı telefonunun bu yıl içerisinde satışa sunması bekleniyor. Yapılan açıklamalara bakıldığında, yeni cep canavarının optik zum sunmasını beklemek herhalde çok da hayal olmayacaktır...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

isterse 40 megapiksel olsun cep telefonunda gereksiz...

12 MP'lik cep telefonu olur mu?Bunlar iyice uçmuşlar,fotoğraf makinesimi alıyoruz yoksa cep telefonu anlamadım gitti.

Ah ah Garibim. Aylar önce TTN Mobile diye bir marka (Türk Markası) 13 MP çıkardı. Bu garibanlarda Çinden yaptıra yaptıra 12 mi yaptırmış:) TTN'den Teknoloji alsınlarda ülkeye para gelsin...

bu işlerde bayağı aşırıya kaçıldı 12 mp fotoğrafın kapladığı alan çok büyük olduğundan okuma hızları da çok yüksek olan bir hafıza kartı ile beraber satılması gerekecektir aksi taktirde o kadar hantallaşır ki fotoğrafa bakmak büyük sıkıntı olur bu gibi özelliklerin yanı sıra en az 3.2 inç dokunmatik ekranın da bulunması gerekecektir pilinin de bu gibi özellikte multimedya aygıtına yakışır olması gerekir .lg nokianın yeni rakibi mi oluyor acaba? bunu zaman gösterecektir bekleyelim ve görelim.

İsterse 100 mp olsun bir fotoğraf makinesinin yerini tutmaz...

en sağlam telefonlar S.E de telefonların kasası çok güzel eskime yapmıyor güle güle nokia :D

gereksiz bu kadar telefonlara para vermeyelimn CEO larda ceplerini doldurmasın !!!

yanlız mı o da ne

Bence de cep telefonunda gelişmiş kamera o kadar gerekli bir şey değil.Görüntüyü net veren arka kamera ve 3g için önde orta kalite bir telefon kamerası yeterli olacaktır.(Üstelik önemli olan megapiksel değil,çözünürlüktür;mercektir.)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play