2014 yılında UHD TV'lerden ne bekleyebiliriz?

2014 yılında UHD TV'ler her zamankinden daha ucuz... UHD TV'lerin bu sene getireceklerini araştırdık

Düşen fiyatlar, ve Sharp Q+

Düşen fiyatlar, ve Sharp Q+

Düşen fiyatlar

UHD bir TV'yi en pahalı zamanında almış olan kullanıcılar açısından düşünüldüğünde bu günlerde yaşanan fiyat düşüşleri sinir bozucu olacaktır. Samsung LG ve Sony, üst uç TV'lerini orijinal çıkış fiyatının neredeyse yarı fiyatına satıyorlar. UHD TV piyasasına dahil olan Çinli firmaların TV'lerinde de inanılmaz hesaplı seçenekler var. Ama dikkatli olmalısınız çünkü bunlar UHD TV diye geçse de, 3.840 x 2.160 çözünürlüğe sahip olsa da, TV'nin donanımı bu içeriği doğal (native) olarak oynatacak kapasiteye sahip olmayabiliyor. Bizim tavsiyemiz biraz daha para biriktirip daha güvenebileceğiniz bir markanın ürününü satın almanız.

Neredeyse UHD: Sharp Q+

Sharp, bu sene Aquos Q+ isminde, geliştirilmiş Quattron teknolojisine sahip yeni TV'ler çıkaracak. Kullandığı teknoloji ile alt pikseller kullanarak görünen çözünürlüğü UHD'ye yakın bir hale getiriyor. Q+ modeli, 16 milyon alt piksele sahip. Karşılaştırmak gerekirse, bir Full HD TV ile UHD TV arasında bir kalite olduğunu söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

2014 te UHD TV lerin HDMI 2 ya da diğer bağlantı yöntemleri açısından hangi donanımlarla geleceğine ilişkin makalede bilgi verilmesi gerekirdi.

daha tv ler hd yayın yapamıyor full hd yi geçtim direk uhd komik üstelik samsung super uhd bile yaptı yani 8k ve saçmalık hepsi yani abartmak satmak başka bişey yok.

Fiyatları gerçekten düşerse Androidli sürümlerini bekleyip almayı düşünüyorum.

ucuzlayan bişey yok hele üst segment tvlerde ucuzlamasını beklerken piyasada kapalı kutu kalmıyor zaten..

kardesim yayin 4k degilken istersen 16k olsun tv, ne farkedecek?!! 4k su anda gereksiz size reklam haberi siparis edenlere bunu soyleyin

bence webos iyi bi patlama yapacak LG ile birlikte Lg de mobilde androidden kurtulmak istiyor samsung tizen diyor .LG webos

türkiyede daha hd yayın verilmiyor ultra hd yayın için japonyaya gideriz artık.

bizde samsung LFD monıtor satıyoruz ama oda ıthalatcı tarafından :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir