2024'ün en iyi Roblox oyunları! Yaratıcı, eğlenceli, sürükleyici

Roblox platformu çok sayıda yaratıcı, eğlenceli, sürükleyici oyuna ev sahipliği yapıyor. Peki bu platformda oynanabilecek en iyi oyunlar hangileri?

2024'ün en iyi Roblox oyunları! Yaratıcı, eğlenceli, sürükleyici

2024'ün en iyi Roblox oyunlarını listeledik! Roblox, günlük 40 milyondan fazla kullanıcısı olan popüler bir oyun yaratma platformu. Roblox, rol yapma, macera ve bulmaca oyunları da dahil olmak üzere çok çeşitli oyunlar yaratmaya izin veriyor.

Roblox'ta oyuncular ister arkadaşlarıyla ister tek başına oyun oynayabilirken herkesin ilgi alanına hitap eden çok güzel oyunlar da platformda yer alıyor. Bu kılavuzda, ücretsiz olanlar ve Roblox premium üyeleri için olanlar da dahil olmak üzere tüm türlerdeki oyunları ele aldık. İşte Roblox'un en güzel oyunları.

1. Anime Fighting Simulator X

Anime Fighting Simulator X, birçok şaşırtıcı özelliğe sahip anime temalı bir oyun. Oyunun konsepti, özel yetenekler ve güçlü beceriler kazanmak için seviye atladığınız ve şeytan meyveleri satın aldığınız Blox Fruits'e çok benziyor. Bununla birlikte, tamamlamanız gereken eğitim ve görevler çok daha fazla. Onları satın alarak kendi şampiyonunuz olarak oyuna sokabilirsiniz. İsimler biraz şüpheli gelse de, kesinlikle en sevdiğiniz anime karakterlerine benziyorlar. Becerilerin yanı sıra, özel yeteneklere ve nadir şeytan meyvelerine sahip özel karakterler de elde edebilirsiniz.

2. Slayers Unleashed

Slayer Unleashed, 2024'teki en iyi anime tarzı Roblox oyunlarından biri. Blox Fruits veya King Legacy'nin aksine, bu oyun tamamen belirli bir oyun üzerine inşa edilmiş. Karakterler, patronlar ve hatta yetenekler Demon Slayer'dan esinlenmiş. Zenitsu, Inosuke gibi patronlarla ve hatta Kyogai ve Akaza gibi özel kan iblisleriyle savaşmanıza yardımcı olabilecek beceriler kazanabilir ve seviye atlayabilirsiniz. Ama Onlarla savaşmak için öncelikle farklı yetenekler öğrenmeniz ve güç kazanmak için de seviye atlamanız gerekecek.

3. All-Star Tower Defense

Çok popüler ve eğlenceli bir oyun türü lan Tower Defens, Roblox'ta da yer alıyor. Son Luffy Gear 5 güncellemesi ile All-star Tower Defense daha ilginç hale geldi. Bu kule savunma oyununda Dragon Ball Z, One Piece, Demon Slayer, Naruto ve Jojo's Bizarre Adventures gibi popüler animelerden birçok anime karakteri bulacaksınız. Oyunda en sevdiğiniz karakterler için alışveriş yapabilir veya takas edebilirsiniz. Birimlerinizi bir miktar para karşılığında da satabilirsiniz.

4. Adopt Me!

Adopt Me! yapılacak birçok eğlenceli şey içeren çok basit bir oyun. Oyunda bir hayvan sahibi oluyorsunuz ve onu yetiştirmek için uğraşıyorsunuz. Evet, evcil hayvanları evlat edinebilir ve yetiştirebilirsiniz. Farklı evcil hayvan türleri var ve tüm evcil hayvanların farklı değerleri ve istatistikleri bulunuyor. Bu sevimli küçük oyunda bebekler de alabilirsiniz. Bu nedenle, herhangi bir zorlu mücadelenin olmadığı bir oyunda biraz rahatlama zamanı arıyorsanız, aradığınız oyun olabilir.

5. MeepCity

Sims'i hatırlıyor musunuz? Bu deneyimi Roblox'ta da yaşayabilirsiniz. Roblox'ta Sims benzeri bir oyun arıyorsanız, Meepcity mükemmel bir aday. Güzel bir hayal dünyasında günlük hayatın tüm aktivitelerini yaptığınız mükemmel bir rol yapma oyunu. Bununla birlikte, diğer insanlarla sohbet edebilir, tonlarca mini oyun oynayabilir, çok para kazanabilir ve Meepcity'de kendi mülkünüzü özelleştirebilirsiniz.

6. Jailbreak

Polis-hırsız olaylarını seviyorsanız, işte aradığınız oyun. Hızlı ve Öfkeli filmindeki gibi aksiyon sahnelerini de seviyorsanız, çok mutlu olacaksınız. Jailbreak Roblox kullanıcıları için çok sürükleyici bir RPG oyunu. Bu oyunda ya bir mahkum ya da bir polis rolünü üstlenebilirsiniz. Büyük bir soygun yapmak için arkadaşlarınızla takım kurun veya kötü karakterlerin hayranı değil misiniz? O zaman polis gücüne katılın ve suçla savaşın.

7. Rainbow Friends

Siz ve okul arkadaşlarınız bir yolculuğa çıkıyorsunuz ama ya otobüs yoldan çıkarsa? Rainbow Friends, Roblox hayranları için popüler bir macera oyunu. Bu oyunu diğer insanlarla oynuyorsunuz ve günlerce hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Her gün geçmeniz gereken birçok zorluk olacak. Mavi, Yeşil, Turuncu ve arkadaşları tarafından yakalanmadığınızdan emin olun.

8. Restaurant Tycoon 2

Her gencin hayallerinde restoran açma fikri bir ara yeşerir ama sonra gerçekler devreye girince o hayaller boşa çıkar. Peki bir restoran işletmek gerçekten o kadar zor mu? Roblox'ta bunu test edebilirsiniz. Restaurant Tycoon 2, popüler bir restoran işletme oyunu. Müşterilerinizi memnun edecek tarifler hazırlamalı, mutfakta çıkan sürprizlerle mücadele etmeli ve günün sonunda tüm misafirlerinizi doymuş ve mutlu şekilde restorandan uğurlamalısınız.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

2024'te Oynanabilecek En İyi Futbol Oyunları - Futbol Tutkunları Buraya!

En iyi hikayeli video oyunları (2024): Sıkı senaryoya sahip 8 oyun

En iyi korku oyunları 2024 - "Ben korkmam" diyenleri bile tir tir titretecek

En iyi FPS oyunları 2024: Tüm stresinizi atacağınız en iyi FPS oyunlarını listeledik

En iyi multiplayer oyunları: Arkadaşlarınızla doyasıya eğleneceğiniz en iyi multiplayer oyunları

En iyi açık dünya oyunları 2024! Birbirinden keyifli popüler açık dünya oyunlar

En iyi bedava oyunlar: Bedava oynayabileceğiniz mükemmel oyunlar

En iyi 10 savaş oyunu (2024 güncel liste)

2024'ün en iyi strateji oyunları! Birbirinden iyi 8 oyunu listeledik

En iyi PC oyunları (2024 güncel liste)

2024 Yılında Oynayabileceğiniz En İyi Mobil Oyunlar

2024'te oynayabileceğiniz en iyi Playstation 4 oyunları

İnternet olmadan oynayabileceğiniz en iyi mobil oyunlar