3D Touch, 2016'da üst seviye ceplere gelecek!

iPhone 6S ile gelen 3D Touch özelliğine kıskanarak bakıyorsanız, size bir müjdemiz var!

  • Zeynel A. Öztürk
3D Touch, 2016'da üst seviye ceplere gelecek!

2016, hassas dokunmatik ekranların yılı olacak gibi görünüyor. Yeni bir rapor, yeni üst/orta seviye telefonların yüzde 24'ünün Apple'ın 3D Touch teknolojisine benzer bir yetenekle geleceğini söylüyor.

IHS'deki bileşen analistlerinin raporuna göre basınç algılama işlevi (ekrana uygulanan güçten bahsediyoruz), 2016'da birçok telefonda kendine yer bulacak. 3D Touch işlevi ve ona benzer bir işlev, şimdiye kadar yalnızca iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve Huawei Mate S'te karşımıza çıkmıştı. Parmağınızı ekrana ne kadar bastırdığınızı algılayabilen teknoloji, bu sayede bazı işlevlere daha hızlı ulaşma imkanı tanıyordu. Örneğin iPhone'da uygulama simgelerine sert basarak, uygulamanın belirli bir işlevine direkt geçiş yapabiliyor veya epostalarınıza sert dokunarak onları bir pencerede ön-izleyebiliyorsunuz.

Samsung, LG ve HTC'nin teknolojiyi kendi telefonlarına uyarlamak istemeleri elbette mümkün. Ancak yeni teknolojiye sahip telefonların Ocak'taki CES'e veya Mart'taki Mobil Dünya Kongresi'ne gerçekten yetişip yetişmeyeceği büyük bir soru işareti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bu özelliği "dokunma şiddetine" değil de "dokunma süresine" göre çalışacak şekilde şimdiki tüm telefonlara getirebilirler. Fakat para kazanmak daha önemli olduğu için bunu yeni nesil telefonlarda PARASIYLA! Kullanacaksınız

@22 Aralık 2015 14:53 Deme böyle şeyleri. Ayıp. Rahatça soyamazlar sonra.

Samsung s7 ye hemen koyar. S6 da ıphone 6 kopyasıydı zaten

@22 Aralık 2015 16:10 Samsung'un Kalemli Tabletlerinin,Bir Kisminda Zaten Baskiya Gore Hassasiyet Vardi!! Hemen Hirsiz Muamelesi Yapmadan Once Arastirmak Lazim:)

@22 Aralık 2015 16:10 tabiii canım zaten iphone 6 apple tasarımıydı zaten. samsung ve htc ye hiiiiç mi hiç benzemiyordu android hırsızdı zaten. ayrıca apple ın 3d touch işlevi samsungdaki air view in yaptıklarını yapıyor

bu özellik olmasada olur...

güzel özellik.. .

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play